Obnovení mezinárodní dopravy od 11. května

Jelikož od pondělí 11. května bude možné obnovit mezinárodní autobusovou a železniční dopravu, budou opět zprovozněny některé linky. Zároveň nadále platí, že pokud člověk při kontrole na hranicích nepředloží potvrzení, musí nastoupit do karantény na 14 dní nebo se nechat otestovat do 72 hodin od překročení hranic.

První autobusovou linkou bude od středy 13. května linka Regiojetu do německého Berlína, druhou pak od čtvrtka 14. května linka NoblessLine do švýcarského Bernu a od neděle 17. května linka ČSAD Tišnov také do Bernu. V dalším týdnu by měla být obnovena i linka Regiojetu do rakouské Vídně. Od 25. května má v plánu obnovit své linky i Flixbus do Rakouska a Německa.

Železniční doprava zatím přes hranice nepojede v příštím týdnu.

V letecké dopravě nadále fungují linky do Minsku a Sofie, které nebyly zastaveny vůbec. K nim se přidala v pondělí 4. května i linka KLM do nizozemského Amsterdamu. Od 18. května patrně začne jezdit i ČSA do nizozemského Amsterdamu, německého Frankfurtu, francouzské Paříže a švédského Stockholmu a od 25. května do ukrajinského Kyjeva, Oděsy a rumunské Bukurešti. Od 21. května pak linka Smartwings do německého Düsseldorfu.

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *