Nákup jízdenek pomocí platební karty je čím dál populárnější

Již několik měsíců mohou cestující platit jízdné v příměstských autobusech Pražské integrované dopravy i bezkontaktní kartou. Podle průzkumu ROPIDu za poslední čtvrtletí loňského roku se takto prodalo až 6000 jízdenek. V rámci celého systému se ale jedná o promile. Organizátor si to vysvětluje tím, že lidé o této novince nevědí. 

I na letištní lince 119 je možné platit bezkontaktně. (zdroj: ROPID)

„Kartou místo drobných dnes už zaplatíte za jízdenku skutečně ve všech příměstských autobusech Pražské integrované dopravy a nezáleží, jestli jedete z Kladna do Prahy, nebo z Jílového u Prahy na Budějovickou. Při nástupu stačí říct řidiči, že chcete místo drobných platit kartou, každý autobus je na to už dnes vybavený a každý řidič musí vědět, jak platbu kartou přijmout,“ vysvětluje ředitel ROPIDu Petr Tomčík.

V poslední čtvrtletí loňského roku si cestující u šesti oslovených dopravců nakoupili bankovní kartou na šest tisíc jízdenek. Přesto z celkového počtu prodaných jízdenek je to jen kapka v moři. Přes 2000 si jich koupili u dopravce ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, nejméně u OAD Kolín, kde počet takto nakoupených lístků nepřekročil ani stovku.

Ani dopravní podnik nechce být pozadu, proto budou ve všech tramvajích terminály, které umožní bezkontaktní nákup jízdenek. Do tramvají je nainstaluje společnost Bankovní informační technologie (dcera ČSOB), ta přístroje do tramvají namontuje na vlastní náklady a DPP zaplatí firmě provizi 1,99 procenta z ceny jízdenky. Nyní si je cestující koupí tímto způsobem jen v tramvajích na linkách 18 a 22. Taktéž se dlouhodobě zvyšuje podíl automatů na jízdenky, které umožňují bezkontaktní nákup jízdenek. Více v našem článku.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *