Za poslední čtyři roky jezdí ve Středočeském kraji VHD víc a víc lidí

Střední Čechy – Autobusy a vlaky jsou ve Středočeském kraji plnější než v roce 2015, vyplývá to z dat poskytnutých Integrovanou dopravou Středočeského kraje (IDSK). 

Ředitel ROPIDu, Petr Tomčík, ve vlaku. (zdroj: Týden.cz)

Nárůst počtu ujetých kilometrů činil za poslední čtyři roky 13 %, přitom počet přepravených cestujících vzrostl o 9 %. U vlaků je to naopak, počet odjetých kilometrů se zvýšil o 11 %, počet přepravených cestujících vzrostl o 27 %.

„Za růst lidí ve veřejné dopravě nejspíše může postupující integrace do systému Pražské integrované dopravy. Taktéž vládou nařízené slevy pro studenty a seniory,“ vysvětlil Oldřich Buchetka, tiskový mluvčí IDSK. Bohužel další rozvoj železniční dopravy brzdí nedostatečná kapacita takřka všech tratí do Prahy. Vlakové linky častěji jezdit nemohu a soupravy delší být nemohou, a to kvůli délce nástupišť. U autobusů je příčinou nedostatek řidičů či samotných vozidel.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *