V Plzni vyjela vánoční tramvaj, opět nezklamala

Plzeň – Již 2. prosince do plzeňských ulic vyjela vánoční tramvaj Vario LF 2/2 IN evidenčního čísla 362, jako minulý rok opět nezklamala. Letošní vánoční tramvaj je podobná té předešlé jen s tím rozdílem, že je z části spíše oranžovo žlutá a je ozdobena drobnými prvky např. anděl, houslový klíč, mračna, kometa a vločky. Tramvaj se také pyšní světelnou venkovní výzdobou, a to sice s motivem stromků, hvězd a dárků která obzvláště večer z tramvaje dělá střed pozornosti a královnu všech plzeňských tramvají. 

Vánoční tramvaj na Slovanské aleji (zdroj: pmdp.cz)

Překvapivě to stále není vše, dopravní podnik se letos rozhodl tramvaj ještě více vyzdobit, proto veškeré sedačky polepil stejným motivem, jakým je polepena samotná tramvaj, mimo sedaček tento motiv obdržel i strop tramvaje. Tramvaj z důvodu výstavby tramvajové trati na Borská pole bude do 15. prosince o všedních dnech jezdit na lince tři, po skončení této výluky, což se stane již zmíněného 15. prosince, bude tramvaj jezdit o všedních dnech na lince 2, v sobotu na lince 4 a o nedělích bude k vidění na lince 1. 

Jízdní řády vánoční tramvaje:

Do 15. prosince
Od 16. prosince

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Lukáš Vavřík

Zabývám se fotografií, grafickým designem a občas i naprogramuji nějaký ten web. Rok a půl se také krajně zajímám o dopravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *