V Praze vzniknou další P+R parkoviště, celkem s kapacitou 1100 míst

Pražští radní včera odsouhlasili dvě zakázky na vybudování dvou P+R parkovišť. Na základě vícekriteriálního hodnocení nabídek získala projekt za 23,5 milionu korun společnost Metrostav. 

Zkratka P+R znamená zaparkuj a jeď. (foto: ČT24.cz)

Jedno parkoviště o kapacitě 500 míst vyroste na Zličíně. Oproti původním plánům nevznikne nad Rozvadovskou spojkou, nýbrž u depa metra. Druhé vznikne u stanice Depo Hostivař mezi ulicemi Sazečská a Černokostelecká. Zde se počítá s o něco vyšší kapacitou – konkrétně 600 míst. Celkem tak přibude na 1100 parkovacích míst, aktuální kapacita P+R parkovišť v Praze je 3709 míst.

„Je to důležitý posun, protože výběrem generálního projektanta jsme zase o krok blíž faktické stavbě. Výsledky jeho práce jsou totiž nezbytné pro získání územního rozhodnutí a stavebního povolení,“ uvedl Adam Scheinherr/PRAHA SOBĚ/, náměstek pro dopravu. Metroprojekt má dále podle dostupných informací dodělat podkladovou studii.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *