Tramvajová výluka do Lidových sadů

V Liberci probíhá od 23. dubna 2019 výluka na tramvajové trati do Lidových sadů. Předpokládaná doba ukončení výluky je 8. července 2019. Omezení  se týká tramvajových linek 2 a 3.

Karosa B941E ev.č. 471 na lince X3 (foto: Vladimír Divoký)

Podle vyjádření Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou probíhá v Lidových Sadech rekonstrukce tramvajového kolejiště. Při rekonstrukci se používá nová technologie uložení kolejnic, čímž by mělo dojít ke snížení hlučnosti a vibrací v obloucích.

Do konečné zastávky Lidové sady – ZOO jezdí tramvajové linky číslo 2 a 3.  Tyto linky jsou v průběhu výluky ukončeny v přestupním bodě Fügnerova. Zde cestující přestoupí na náhradní autobusovou dopravu, zajišťovanou linkami X2 a X3. Obě výlukové linky mají stejnou trasu a jezdí v prokladu v celkovém špičkovém intervalu 7-8 minut. Brzy ráno a pozdě večer zajišťuje náhradní dopravu pouze linka X3 a to v intervalu 15 minut.

Přestup cestujících v terminále MHD – Fügnerova je poměrně jednoduchý. Linky X2 a X3 odjíždějí z nástupiště číslo 7, společně s linkou 14 a 25. Pří zpáteční cestě je nástupní zastávka pro tramvaj již v tramvajové smyčce Fügnerova.  Celý přestup je velmi dobře značený.

Značení přestupu na náhradní dopravu (foto: Vladimír Divoký)

Značení přestupu zpět na tramvajové linky (foto: Vladimír Divoký)

Další komplikací pro cestující je zrušení zastávky Riegrova. Autobus nemůže ze zastávky Botanická zahrada pokračovat dál rovně, odbočí tedy vpravo a po objízdné trase dojede do konečně zastávky Lidové sady – ZOO. Zastávka Riegrova tedy není obsluhována a je bez náhrady zrušena.

Cesta z Lidových Sadů na Fügnerovu trvá 11 minut, ve špičce pracovních dnů zajišťuje náhradní dopravu celkem 5 kloubových autobusů. Dopravní  podnik před výlukou vlastnil 8 kloubových autobusů. Dopravce  je ale vypravuje především na linku 12, proto by náhradní dopravu nezvládl zajistit. Pořídil tedy 6 autobusů Karosa B941E od pražského dopravního podniku.

Konkrétně DPMLJ pořídil od DPP tyto vozy:

Evidenční číslo u DPP Nově evidenční číslo u DPMLJ
6282 468
6284 469
6285 470
6286 471
6296 472
6306 473

„Na výluku z důvodu opravy kolejiště bude navazovat výluka z důvodu výměny oblouku na Soukenném náměstí a pak se připravujeme na dlouhodobou výluku tramvajové tratě z Vratislavic do Jablonce nad Nisou. Předpokládáme, že pořízené starší autobusy pak dožijí a budou zrušeny,“ uvedla tisková mluvčí DPMLJ Martina Poršová.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vladimír Divoký

Na webu pracuji od roku 2019. Věnuji se především aktualitám z různých částí ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *