Tétrojky stojící v Olomouci před bazénem možná zmizí

Olomouc – Zda tramvaje před plaveckým bazénem postihne podobný osud jako Tupoleva, který se musel v roce 2012 odstěhovat, se ještě neví. Majitelé s radními ještě nejednali, ale je pravděpodobné, že smlouva končící v srpnu nebude prodloužena.

Tramvaje ex. DPMO před plaveckým bazénem v Olomouci. (foto: TO)

Jde o tramvaje typu ČKD Tatra T3, které dříve jezdily u Dopravního podniku města Olomouce s evidenčními čísly 138 a 141. Odstaveny byly teprve loni, kvůli obměně vozového parku.

„Můj názor je takový, že ty tramvaje budou muset pryč. Nestojí na vhodném místě,“ sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO)

Hlavním důvodem je plánovaná rekonstrukce nedalekého zimního stadionu, s tím je spojená právě i rekonstrukce blízkých prostor, jako je například právě parkoviště, kde tramvaje stojí.

„Společnou řeč jsme nehledali. Doufal jsem, že si našeho snažení o oživení lokality politici všimnou sami,“ prozradil Vilém Švec, spolumajitel vozů.

Plány na využití bývalých vozů Dopravního podniku města Olomouce využít, majitelé vozů měli. Vzniklo by nové místo pro kulturní akce, chybět by neměla ani kavárna spojená s barem. Nejdůležitější je nechat obě tramvaje pohromadě, aby spolu mohly prostorově spolupracovat.

„Mezi vozy či vedle nich vznikne ojedinělý venkovní prostor, kde se mohou konat divadelní představení, koncerty, filmové projekce, ale i besedy, přednášky, vzdělávací programy, popřípadě firemní akce,“ sdělil spolumajitel tramvají Pavel Dostál.

To už se částečně naplnilo, v tramvajích se už pár menších kulturních akcí odehrálo.

V případě, že by se tramvaje měly stěhovat, není jisté kam, majitelé mají několik možných variant. Vzdát se původního záměru nehodlají.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Tomáš Ondráček

Členem je od října 2018 a je vedoucím projektu soutěže Dopravní návrh. Na stránkách začal psát články v únoru 2019. Píše zejména aktuality z Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *