Terasa na Budějovické projde letos v létě opravou

Praha začne letos v létě opravu poškozené terasy u stanice Budějovická. Na konci února by měl být hotový projekt rekonstrukce. Město nyní chystá se všemi vlastníky memorandum o společném postupu při opravách. Terasa a výstup z metra byly uzavřeny loni v lednu a lidé mířící na polikliniku nebo na radnici Prahy 4 museli pasáž až do října obcházet. Minulé vedení města původně plánovalo terasu zbourat.

Jižní výstup ze stanice metra Budějovická. (zdroj: ROPID)

Memorandum o spolupráci podepíše magistrát, jeden soukromý vlastník, dopravní podnik (DPP), Česká spořitelna (ČS) a Dům bytové kultury (DBK). Samotné memorandum by mělo být pouhým začátkem. V následujících měsících totiž podepíší smlouvu, která jasně vymezí práva a povinnosti. Nejvíce ze všech zúčastněných zaplatí hlavní město Praha.

„Doteď docházelo jen k hádkám, komu terasa patří a kdo za ni nese zodpovědnost. Teď jsme se shodli, že se terasa opraví,“ uvedl Jan Chabr (TOP 09), radní pro majetek. Projektová dokumentace by měla být hotova ke konci tohoto měsíce. „A to tak, aby se v létě mohlo začít s opravou. Problém je, že dosud neexistovala ani jasná dokumentace, jak terasa dnes vypadá,“ dodal radní.

V souvislostech:

Výstup z metra byl uzavřen 19. ledna 2018, pasáž pak o tři dny později. Původní vedení Prahy chtělo terasu zbourat. To se nelíbilo DBK, ta ani nechtěla jednat o odkupu, ani radnici Prahy 4. K 2. říjnu byl po podepření terasy výstup otevřen. 

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *