Tento víkend vyjede parní vlak Šlechtična na Křivoklát

O tomto víkendu 15. a 16. prosince vypraví České dráhy parní vlak na Křivoklát, kde bude probíhat akce Královský advent. Vlak bude řazený z historických vozů a v jeho čele pojede parní lokomotiva Šlechtična.

Tento víkend pojede mimořádně parní vlak Šlechtična z Prahy na Karlštejn. (foto: straznice-mesto.cz)

Historický vlak bude odjíždět z Prahy-Smíchova v sobotu a v neděli v 9:23. Souprava zastaví ještě v Berouně (9:55) a na Křivoklát dorazí v 11:01. Do Rakovníka dojede v 11:27. Zpátky vyjede z Rakovníka již v 16:29. V Křivoklátu zastaví v 17:02, příjezd zpět na Smíchov je naplánován na 18:44. Vlak bude řazen z celkem šesti historických vagónů k sezení a chybět nebude ani bufetový vůz.

Jakub Goliáš, ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj, varuje: „O sobotní jízdu je obrovský zájem a v tuto chvíli jsou už všechna místa vyprodaná. Ve vlaku sice bude vyhrazený ještě jeden vůz pro cestující bez místenek, ale přesto všem, kdo se chtějí na Křivoklát svézt a ještě nemají jízdenky, doporučuji vyrazit v neděli, kdy je tento vlak volnější.“ 

Cena jízdenky ze Smíchova na Křivoklát a zpět vyjde na 320 korun, dětem do 18 let vyjde pak na polovinu. Děti do 6 let pojedou zdarma, ale bez nároku na místo. Jízdenky si lze koupit i na jiné úseky. Jízdenku si můžete zakoupit ve všech prodejnách Českých drah. Tito cestující obdrží i bezplatnou místenku.

Návštěvníky na Křivoklátu čeká adventní jarmark. Budou tam stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením, dále se můžete těšit na flašinetáře Jana Bondru, šermíře Tartas, tanečnice Anima, tanečnici Gayu, divadlo Komedianti na káře, kapelu BraAgas, Pardubické pozounéry nebo kejklíře Vojtu Vrtka. Ve 13 hodin přijede císař Karel IV. a bude následovat císařská audience v Královském sále.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *