Rekonstrukci 10 stanic metra chtějí dělat soukromníci

V příštích letech se dočkáme rekonstrukce deseti stanic metra. Již nyní je jasné, že na třech z nich se budou podílet soukromé firmy. 

Rekonstrukci deseti stanic metra chtějí udělat soukromníci. (foto: Martin Chour)

DPP podepsal smlouvu s firmou Akvo Praha, za kterou stojí společnost Landia, na modernizaci stanice Palmovka. Dopravní podnik také jedná s konsorciem Karlín-Ungelt o revitalizaci stanice Nádraží Holešovice. DP však chce založit novou obchodní společnost, která by měla s developrem spolupracovat. Roztyly by chtěla zmodernizovat firma Passerinveby. Tato společnost vlastní v okolí stanice pozemky, a tak dopravnímu podniku předložila nabídku možné spolupráce. Developeři chtějí, aby se některé výstupy z metra staly součástí nadzemní výstavby – jako na Národní třídě, kde nad východem z metra stojí Quadrio. DPP tím chce ušetřit provozní náklady. O rekonstrukci stanic Českomoravská, Vysočanská a Kačerov projevuje zájem firma Crescon.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *