PŘEHLED: Kde letos vzniknou BUS pruhy?

V ulicích hlavního města Prahy dojde tento rok k úpravě či vyznačení nových pruhů pro autobusy a přibydou rovněž oddělovací prahy tramvajových kolejí od aut. Mělo by dojít k rozšíření počtu křižovatek, které upřednostňují provoz vozidel městské hromadné dopravy. 

Letos by mělo dojít ke zvýšení preference autobusů a tramvají. (zdroj: PID.cz)

Praha 4

Linky 113, 331 a 333 čeká zrychlení jízdní doby, a to v podobě zřízení nového pruhu pro autobusy v obou směrech v ulici Libušská od křižovatky s ulicí Chýnovskou až po křižovatku s ulicí Durychovou.

Praha 6

Nový pruh pro autobusy by měl vzniknout obousměrně na Plzeňské mezi zastávkami Krematorium Motol a Hlušičkova. Jeho zavedení se plánuje i na sjezdu z Bucharovy k zastávce Motol, ten by zvýšil kapacitu křižovatky s ulicí Plzeňskou. Za tímto opatřením by měl vzniknout ještě jeden BUS pruh, a to uprostřed Kukulovy ulice.

Praha 8

V ulici Horňátecká, konkrétně v úseku Vozovna Kobylisy – Sídliště Kobylisy, by měl vzniknout nejdelší BUS pruh z všech zde vyjmenovaných. To si ale vyžádá úpravu křižovatky s ulicí Přemyšlenskou.

Praha 11

Na Praze 11 dojde k úpravě a zrušení časového období BUS pruhu v ulici Opatovské.

Praha 14

Na území čtrnácté městské části dojde k úpravě autobusového pruhu v ulici Poděbradské u zastávky Hloubětín a nový vznikne obousměrně  v ulici Broumovské od zastávky Hejtmanská k Ocelkově ulici.

Další preferenční opatření

Plánuje se také rozšíření počtu jízdních pruhů na Strakonické, Starokolínské a Horoměřické tak, aby zde mohl vzniknou pruh pro autobusy. Dojít by mělo k omezení jízdy aut po tramvajovém tělese. Letos budou bílé prahy, které právě zabraňují vjezdu automobilů na tramvajové těleso, instalovány v ulici Vinohradská a Táborská. Taktéž by mělo dojít ke zvýšení preference autobusů a tramvají na křižovatkách. Není to tak dávno, kdy jsme upozorňovali, kde nabírá linka 16 zpoždění.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *