Praha ví, kdo jí udělá projektovou dokumentaci na Bělohorskou. Začít se má v roce 2021.

Rekonstrukce Bělohorské je o krok blíž. Rada hlavního města Prahy schválila na základě výběrového řízení firmy na zpracování projektové dokumentace. Vítězem je společnost PUDIS ve sdružení s Metroprojektem Praha. Náklady na projektovou dokumentaci budou 19 milionů korun.

Dojde k výstavbě nových křižovatek. Jedna z nich je křižovatka Bělohorská x 8. listopadu. (foto: IPR)

Výchozí koncepční studie Institutu plánování a rozvoje (IPR) vznikla v úzké spolupráci s městskou částí Praha 6 a veřejností. Institut chce vytvořit z Bělohorské atraktivní a prosperující obchodní ulici, kde budou lidé chtít trávit čas a která poskytne bezpečné podmínky pro různé způsoby dopravy. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.

„Jsem ráda, že se projekt posouvá kupředu. Občané Prahy 6 na něj už čekají dlouho. Bělohorská má velký potenciál stát se jednou z nejkrásnějších pražských tříd. Díky všem, kdo na projektu pracují,“ říká Petry Kolínské, končící náměstkyně primátorky.

Podle vizualizací vyrostou na Bělohorské nové lavičky a nové přechody. Dojde k rekonstrukci chodníků, jež budou rozšířeny a vydlážděny. Opravou projdou i schodiště. Na samotné tramvajové trati nedojde k žádným úpravám, protože ta byla zrekonstruována v létě roku 2014. Podoba tramvajových smyček Pod Královkou a Dlabačov jejich okolí bude řešena samostatnou studií.

Okolí tramvajové zastávky Drinopol. (foto: IPR)


Plácek s posezením pod stromy z původní slepé ulice. (foto: IPR)


Prostor ZŠ Marjánka po rekonstrukci. (foto: IPR)


Prostor poblíž tramvajové zastávky Malovanka. (foto: IPR)

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *