Piráti si na krajském fóru odhlasovali pozastavení přejmenování PID

Střední Čechy – Cesta ke změně názvu Pražské integrované dopravy (PID) se prozatím značně zkomplikovala, neboť si  členové České pirátské strany vybrali možnost, jež žádá zastupitele hlavního města Prahy za Piráty, aby zastavili proces případného přejmenování. 

City Elefant k 20letému výročí PID. (zdroj: ekologiste.cz)

Krajské fórum požádalo zastupitele hlavního města Prahy za Piráty, aby pozastavili proces přejmenování PID do doby, kdy budou shromážděny dostatečné odborné podklady. „Krajské fórum nemůže úkolovat zastupitele hlavního města, může je jen žádat. Je to jen doporučení,“ vysvětluje krajský koordinátor Michal Jokeš /Piráti/. Hlasování probíhalo do středy. Při něm se z 222 oprávněných voličů zúčastnilo 81. Z toho 67 bylo pro, šest bylo pro ukončení jednání bez přijetí usnesení a osm byli proti.

„Myšlenka přejmenovat PID je v počátku a je v diskuzi se Středočeským krajem a dokud tuto diskuzi neuzavřeme a nezvolíme nějakou variantu, tak to nepůjde na radu hlavního města, až v okamžiku, kdy se ty rozhovory dokončí, tak já to převedu na koaliční jednání a tam se o tom budeme bavit,“ řekl náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr /Praha sobě/.

Jako hlavní důvod změny je uváděno to, že systém PID nefunguje jen v Praze, ale i ve Středočeském kraji, ten však v názvu není uveden, přičemž se na provozu systému podílí oba kraje. Kritikům naopak vadí zejména změna již zažitého názvu či velmi vysoké náklady na změnu samotnou.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *