Od prosince pojedou autobusy v Horních Počernicích jinudy

Současná midibusová linka 224, jezdící z Horních Počernic do Petrovic, bude k 1. prosinci 2019 rozdělena na dvě linky. Na současnou linku 224 a novou linku 204. Obě nové linky bude provozovat Arriva City. Ve špičkách budou jezdit po 30 minutách, mimo špičku pak po hodině.

autobus linky 224 u nádraží v Horních Počernicích (foto: Ondřej Kališ)

Autobusová linka číslo 224 bude z nové konečné Dolnopočernický hřbitov vedena na zastávku Škola Dolní Počenice, odkud pojede po své současné trase přes Hostavice, Nádraží Kyje, Bryksovu, OC Černý Most až na Libošovickou. Z této zastávky bude vedena přes Vysokovskou/Khodlovou, Ratibořickou přes nově zřízené zastávky Chodovická, U Jeslí (pouze v tomto směru) a Jizbickou (pouze v tomto směru) do obratiště Ve Žlíbku.

„Dlouhodobým požadavkem městských částí v okolí je propojení Dolních a Horních Počernic ulicemi Do Svépravic a Národních hrdinů. Jedním z problémů dnešní linky 224, která tento požadovaný vztah zajišťuje, byť oklikou přes Kyje a Černý Most, je její příliš dlouhá a neatraktivní trasa, která vede po komunikacích se silným zatížením individuální dopravou,“ uvedl Regionální organizátor Pražské integrované dopravy ve svém dokumentu Rozvoj linek PID 2019 – 2029.

Nová autobusová linka

Nová autobusová linka 204 bude vedena od Obchodního centra Černý Most přes Slatiňanskou, Chvaly, Vojickou, Nádraží Horní Počernice, Sekeřickou (pouze v tomto směru), Ratibořickou, Svépravice, novou zastávku Na Svěcence a dále ulicemi Do Svépravic a Národních hrdinů na Školu Dolní Počernice, odkud dále bude pokračovat na jih po trase dnešní linky 224 do Petrovic.

„Průjezd terminálem Černý Most by byl jak časově, tak co do vzdálenosti tak dlouhý, že by kromě nemalých nákladů znamenal i dalšího řidiče na linku navíc, proto je linka ukončena v zastávce OC Černý Most a bude se otáčet na rampě, která vede do garáží. Na druhou stranu, všechny zastávky obsluhované linkou 204 již přímé spojení na metro Černý Most mají,“ vysvětlil na dotaz MČ Praha Horní Počernice Jakub Kliment, dopravní referent ROPIDu.

Trasa linek 204 a 224 od prosince. (zdroj: FB MČ Horní Počernice)

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

7 reakcí na Od prosince pojedou autobusy v Horních Počernicích jinudy

 1. Zuzana říká:

  No kdo tohle vymyslel ‼‼‼ stari lide se v hornich pocernicich nedostanou ke globusu a na postu ,stanice krahulci? ⁉️⁉️⁉️❓❓❓

  • Luxpe říká:

   Zuzko, jak to, že se lidé z Horních Počernic nedostanou k Centru Černý Most?
   Buďte ráda, že se linka 224 nedělí ještě na 214.

 2. Lukáš říká:

  Neměla náhodou linka 204 jezdit až do Újezdu u Průhonic? ?

  • Luxpe říká:

   Ano původně tak zamýšlené trasování bylo, ale asi jako 115 v trase: KNOVÍZSKÁ – Háje – Sídliště Petrovice – OC Štěrboholy -NOVOŠTĚRBOHOLSKÁ

 3. Helena říká:

  “Jedním z problémů dnešní linky 224, která tento požadovaný vztah zajišťuje, byť oklikou přes Kyje a Černý Most, je její příliš dlouhá a neatraktivní trasa…” – tak to je aspirace na vyrok roku. Mozna meli udelat nastupni a konecnou stanici, aby se nezdrzovali po trase. — Ale trochu me desi myšlenka – ty autobusy pojedou i smerem zpet, nebo to bude jenom tah dokola? Jsem krapet zmatena.

 4. Luxpe říká:

  Ještě změňte 240 na 214, 250 na 205 a bude to dokonalé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *