Od ledna bude prodloužena linka 146 na Želivského

Dnes cesta ze Spojovací na Habrovou trvá i 20 minut. To by se na začátku příštího roku mohlo změnit, protože dojde k prodloužení linky 146 ze Spojovací přes Habrovou a Třebešín k metru – na Želivského. Již minulý týden proběhla zkušební jízda. 

Midibus značky SOR v zastávce Na Lukách. (foto: Rudolf Žák)

S nejvyšší pravděpodobností se tak stane 1. ledna 2020. Dojde i k několika dalším změnám. Na linku budou nasazeny standardní autobusy a na Mezitraťovou zamíří linka večer i o víkendu. Linky 146 a 155 pojedou v prokladu, tudíž dojde ke zrušení vložených spojů na 155.

Aktuálně linku provozuje dopravce About Me, ale v průběhu roku dojde spolu s linkou 155 k vysoutěžení nového dopravce. „U linky 146 se chystá změna v návaznosti na výběrové řízení na nové dopravce na konci letošního roku,“ uvedl Filip Drápal, tiskový mluvčí Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy.

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla zkušební jízda, které se zúčastnil místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut /Zelení/, při této příležitosti poznamenal: „Prodloužení linky jednoznačně vítám, zlepší dopravní dostupnost hlavně pro obyvatele Jarova, kteří ocení nový spoj s přestupní vazbou na tramvaj na Koněvově. Zbývá dořešit přesnou polohu zastávek v ulici Na Jarově.“

Nová trasa linky 146. (foto: Ropid)

Štítky , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *