Od 19. listopadu do 26. listopadu nepojedou tramvaje přes most Legií

Od pondělí 19. listopadu 2018 (přibližně od 4.30 hodin) do pondělí 26. listopadu 2018 (přibližně 0.30 hodin) bude uzavřen most Legií pro veškerou dopravu. Rekonstrukci křižovatky u Národního divadla doprovodí zatěžovací zkoušky mostu, které jsou součástí probíhající diagnostiky. Tramvaje povedou po výlukových trasách a řidiči aut mohou využít objízdnou trasu přes Jiráskův most. Chodci se přes most i na Střelecký ostrov dostanou.

Na týden dojde k uzavření mostu Legií. (foto: DPP)

„Diagnostika mostu Legií v terénu, která má navrhnout řešení rekonstrukce mostu, se chýlí ke konci. V termínu od pondělí 19. listopadu od 6:00 hodin do 26. listopadu 2018 do 4:30 hodin provede Technická správa komunikací v rámci 3. etapy průzkumu zatěžovací zkoušky, vrtané sondy a zbylé diagnostické práce. Využije tak plánované výluky tramvají Dopravního podniku hl. m. Prahy v úseku Národní divadlo – Újezd, která uzavře most Legií až po křižovatku ulic Vítězná–Újezd,“ o tom informuje v tiskové zprávě Technická správa komunikací. 

Linka 2 bude od Sídliště Petřiny vedena polookružně přes Malostranskou, na nábřeží E. Beneše, Právnickou fakultu, Malostranskou a zpět na Sídliště Petřiny. Linky 9 a 98 pojedou mezi Andělem a Národním divadlem přes zastávky Zborovská a Jiráskovo náměstí. Linky 22, 23 (podle standardního JŘ) a 97 pojedou v úseku Národní divadlo – Malostranská přes Staroměstskou. Vzhledem k tomu, že dojde k opravě tramvajové křižovatky u Národního divadla, kde bude možné z ulice Národní odbočit jen do ulic Masarykovo nábřeží a Smetanovo nábřeží, musí být linka 17 odkloněna ulicí Myslíkovou přes Národní třídu. Linka 99 bude vedena od Národního divadla přes Staroměstskou, Malostranskou (v ulici Letenské), Malostranské náměstí (platí i v opačném směru).

S ohledem na to, že by páteřní linky 9 a 22 neprojely v odkloněných úsecích, došlo k jejích oslabení a nahrazení linkami 16, 32 a 39. Do Řep pojede celodenně linka 16. Linku 32 potkáme v trase: Vypich – Malovanka – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Anděl – Kotlářka – Motol – Sídliště Řepy. Mezi Kotlářkou a Sídlištěm Řepy pojede jen ráno a odpoledne. Tramvaje označené číslem 39 uvidíme na trase: Radošovická / Nádraží Strašnice – Koh-i-noor –Vršovické náměstí – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanská –Biskupcova – Ohrada – Spojovací. 

Nebude zavedena náhradní autobusová doprava. Využijte linek metra. „Most bude uzavřen pro silniční i tramvajový provoz. Pohyb pěších na mostě včetně možnosti přístupu na Střelecký ostrov zůstane zachován, a to ponecháním otevřeného jižního chodníku včetně výtahu na ostrov,“ uvádí v tiskové zprávě Technická správa komunikací. 

Podrobný průzkum mostu Legií probíhá v několika etapách už od července letošního roku. Výsledky průzkumných prací spolu s doporučením dalšího postupu by měly být známy v polovině příštího roku.

Štítky , , , , , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *