Od 1. července budou jezdit senioři v Olomouci MHD zdarma

Dne 14. ledna 2019 schválila Rada města Olomouce zavedení jízdného zdarma pro seniory nad 65 let, a to i bez ohledu na bydliště. Změna začne platit už v červenci.

Slavnostní předání Solarisů IV. generace. (zdroj: DPMO)

Již nyní mají senioři v Olomouci zvýhodněné jízdné, platí pro ně sleva 50 % z plného jízdného. Jedna zónová jízdenka, platná 40 min v pracovní dny, je vyjde na 7 Kč. V současnosti mají téměř zdarma jízdné pouze senioři nad 70 let. Konkrétně si mohou pořídit za 20 Kč celoroční kupón, na který mohou cestovat v celé zóně 71 (Olomouc).

„Úpravou tarifní politiky MHD naplňujeme naši vizi dostupné veřejné dopravy ve městě. Bezplatnou MHD pro seniory od 65 let zavádíme jako úplnou novinku. Chceme tím podpořit využívání hromadné dopravy a zároveň finančně vypomoci seniorům ke zlepšení kvality života. Jsem přesvědčen, že se to u bezpečné, komfortní a udržitelné formy veřejné dopravy vyplatí,“ vysvětluje primátor Mirek Žbánek (ANO).

Jedinou podmínkou pro získání nové 100% slevy je, stejně jako u celostátních slev na meziměstskou veřejnou dopravu, prokázání věku, například občanským průkazem nebo jiným průkazem s fotografií, jménem a datem narození.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Tomáš Ondráček

Členem je od října 2018 a je vedoucím projektu soutěže Dopravní návrh. Na stránkách začal psát články v únoru 2019. Píše zejména aktuality z Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *