O Velikonocích po Ústředním hřbitově midibusem

Brno – O velikonočních svátcích se návštěvníci Ústředního hřbitova budou moci svézt midibusem, který jej v intervalu 20 minut celý projede. Případným cestujícím zastaví kdekoli na znamení. Vedení Správy hřbitovů uvažuje, že pokud se linka uchytí, zavede ji i na Dušičky. 

Midibus Dekstra LF 38 u zastávky Mariánské náměstí. (foto: Tomáš Benka zdroj: Seznam-autobusu.cz)

Linka bude jezdit od Velkého pátku do Velikonočního pondělí. Bude na ni nasazen midibus Dekstra LF 38 a od hlavní brány bude vyrážet od 8 až do 18 hodin každých 20 minut. „Na lince budou jezdit řidiči s dobrými komunikačními schopnostmi, aby cestujícím zastavili kdekoli na trase. A taktéž s dobrými řidičskými schopnostmi, protože trasa je velmi náročná,“ zmínila tisková mluvčí DPMB Hana Tomaštíková a dodává: „Linka je především určena seniorům a lidem se zhoršenou pohyblivostí, ale využít ji může kdokoli. Přeprava je zdarma.“

„Pokud se provoz minibusu osvědčí, rádi na spolupráci navážeme i při Památce zesnulých, kdy bývá hřbitov hojně navštěvován,“ sdělila Alena Říhová, ředitelka Správy hřbitovů města Brna.

Trasa midibusu. (zdroj: Brno.cz)

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *