Noční průzkum autobusů a tramvají vyšel na skoro 400 tisíc

Poslední dvě noci z pátku na sobotu probíhal v nočních spojích průzkum obsazenosti. Ten pro ROPID provedla společnost CZECH Consult a vyšel na skoro 400 tisíc korun.  

Takto probíhal průzkum před dvěma lety. Cestující dostali lístek při vstupu do metra. Když vystupovali, vhodili ho do krabice. Letos probíhal pouhým sčítáním jednotlivými sčítači v každém voze. (foto: DPP)

V noci z pátku 23. 11 na sobotu 24. 11. probíhal průzkum na všech nočních autobusových linkách a na nočních tramvajových linkách 93 a 94. O týden později proběhl průzkum na všech nočních tramvajových linkách a dvou autobusových – 908 a 909. 

Výběr linek a data osvětlil exkluzivně pro web Tram-bus.cz Filip Drápal, tiskový mluvčí Ropidu: „Termín byl ovlivněn letošními výlukami. Průzkum tramvají se musel posunout až po skončení výluky v Lazarské, kde je centrální přestupní bod. Dále musí skončit i výluka mostu Legií. Současně je noční síť nejvíce zatížená v listopadu, proto existovalo jediné datum v noci z 30. 11. na 1. 12. pro tramvaje. Lazarská i most Legií budou v provozu, ale nebude v provozu trať za Výstavištěm, takže by se nezjistil stav linek 93 a 94. Takže ty se dělají o týden dříve s autobusy. A naopak, jelikož Husitská ulice bude otevřena až 25. 11., spolu s tramvajemi se udělají linky 908 a 909 už v obvyklém stavu. Najednou autobusy i tramvaje udělat kvůli omezenému počtu lidí, kteří průzkum jsou schopní zajistit, nelze.“

Celý průzkum zajistila společnost CZECH Consult. „Společnost CZECH Consult nám zajišťuje přepravní průzkumy na základě uzavřené rámcové smlouvy ‚Rámcová dohoda na služby komplexní realizace přepravních průzkumů v systému Pražské integrované dopravě‘ a smlouva je uzavřena na období 2018 – 2020. Společnost byla vybrána na základě výběrového řízení, které proběhlo na začátku roku 2018,“ zmínil pro Tram-bus.cz Drápal. 

Při průzkumu se odpracovalo celkem 1 173 člověkohodin. Regionálního organizátora vyšel na 375 360 korun. Příští rok proběhne přepravní průzkum autobusů na východě. Na podzim pak ROPID připravuje komplexní tramvajový průzkum. Na jaře roku 2020 si dají sčítači pod hledáček autobusy na severu metropole. Na podzim téhož roku se přemístí na severozápad Prahy.

Štítky , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *