Na Pražském semmeringu dojde ke zvýšení počtu spojů a zlepšení přípojů

Na tzv. Pražském semmeringu trati 122 z Hostivice přes Zličín, Jinonice a Smíchov na pražské hlavní nádraží dojde v sobotu 2. února ke změně jízdního řádu. Přibude tu nový ranní vlak ve špičce pracovních dní a zlepší se návaznosti v Hostivici a na Zličíně. To vše díky rekonstrukci tratě na podzim loňského roku. 

Loni na Pražském Semmeringu proběhla rekonstrukce. (zdroj: České dráhy)

Největší změnou je prodloužení spoje linky S65 ze Zličína až na hlavní nádraží. Celou změnu osvětluje František Petrtýl, radní Středočeského kraje pro oblast dopravy: „Jde o vlak, který teď jede z Noutonic přes Středokluky a Hostivici na Zličín. Opravená trať ale umožní jeho další cestu ze Zličína přes Cibulku, Jinonice a Žvahov až na Smíchov a na hlavní nádraží. Díky tomu pojedou ráno mezi 7. a 9. hodinou z Hostivice přes Zličín do centra vlaky každých 30 minut.“ 

I cestující z Kladna čeká zlepšení, vlak z Hostivice na Smíchov bude před sedmou navazovat na spěšný z Kladna. „O víkendu jezdí na této trati také Pražský motoráček KŽC. Nově bude na Zličíně navazovat na spoje Českých drah od Hostivice, a tedy i od Kladna. Dosud si tyto vlaky na Zličíně těsně ujížděly, ale trať před rekonstrukcí to bohužel neumožňovala jinak. Nově mezi nimi budou moci lidé pohodlně přestoupit. To znamená, že o víkendu bude po většinu dne možné cestovat z Prahy 5 do Kladna vlakem každou hodinu, dosud to šlo jen jednou za dvě hodiny,“ pochvaluje si nový jízdní řád ředitel ROPIDu Petr Tomčík.

Po Pražském semmeringu jezdily před deseti lety pouhé 4 spoje v obou směrech za celý pracovní den, dnes po něm v jednom směru projede až 17 spojů. Počet cestujících tak vzrostl několikanásobně. Podzimní oprava stála více než 63 milionů korun. Zastávka Praha-Jinonice se posunula k metru. Několikanásobně se zvýšila kapacita této jednokolejné tratě, zřízením několika výhyben. Díky tomu mohlo dojít k letošnímu posílení železniční linky S65. Více jsme o tom psali v samostatném článku.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *