Na několik měsíců bude uzavřen vestibul Na Knížecí

Ode dne 1.11. byl uzavřen výstup Na Knížecí ze stanice Anděl v rámci výměny eskalátorů. Opatření v dopravě i tak jsou poměrně zajímavá.

Schéma dopravy při výluce

Schéma dopravy při výluce, zdroj: pid.cz

Linka 120

Linka je nově výchozí ze stanoviště V, odkud v bezvýlukovém stavu odjíždí linka 137. Ze zastávky Na Knížecí nejprve projíždí ulicemi Ostrovského, Nádražní a Bozděchova do provizorní zastávky Anděl, viz schéma. Následně se vrací do provizorní zastávky v ulici Stroupežnického (viz schéma), odkud pokračuje po pravidelné trase směr Nádraží Radotín.

Linka 231

Linka je vedena stejně jako linka 120, tedy nejprve ze stanoviště V v zastávce Na Knížecí, následně ulicemi Ostrovského, Nádraží a Bozděchova do provizorní zastávky Anděl a poté do provizorní zastávky v terminálu Na Knížecí. Odtud linka pokračuje po své pravidelné trase. Nutno upozornit, že druhá zastávka Na Knížecí (po příjezdu ze zastávky Anděl) je v režimu Na znamení.

Linka 137

Linka je vedena shodně s linkami 120 a 231, je nutno však podotknout, že jsou v provozu vložené spoje, které končí v zastávce Anděl v ulici Nádražní. V pracovní den to je každý druhý spoj, o víkendu přibližně každý čtvrtý spoj. Ostatní spoje mají následující sled zastávek: Na Knížecí (ul. Ostrovského) -> Anděl (ul. Bozděchova) -> Na Knížecí (ul. Stroupežnického, na znamení) -> Santoška a dále po své trase směr Malá Ohrada, resp. U Waltrovky

Autobus linky 137 v terminálu Na Knížecí, autor: Radek Kolář

Autobus na lince 137 v terminálu Na Knížecí, autor: Radek Kolář

Ostatní autobusové linky

Linky 123, 167 a 191 jsou vedeny po své trase beze změny.

Tramvajové linky

Linky 7 a 21 je možno využít jako náhradní dopravu společně s autobusy, neboť obsluhují zastávku v ulici Za Ženskými domovy. Linky 4, 5, 12 a 20 jsou vedeny po své trase (obsluhují zastávku v ul. Nádražní), tedy neobsluhují zastávku v ul. Za Ženskými domovy.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *