Na letišti se budou jízdenky označovat již na nástupišti

Praha – Na letištních zastávkách Terminál 1 a 2 se začaly objevovat sloupky, ze kterých se v nejbližší době stanou označovače jízdenek, podobné těm v metru, jen ve venkovním provedení. Má tak dojít ke zvýšení plynulosti provozu letištních autobusových linek.

Označovače na jízdenky v zastávce Terminál 1. (foto: Jakub Havlíček)

„Jedná se o investiční akci Letiště Praha, kterou realizují na základě požadavku ROPIDu. V rámci této investiční akce Letiště Praha se DPP zavázal dodat k stávajícím automatům na výdej jízdenek PID další jízdenkové automaty a také označovací strojky pro venkovní provedení,“ vysvětlila tisková mluvčí DPP Aneta Řehková. Tyto označovače budou umístěny na zastávkách linek 100, 119 a 191. V autobusech i nadále budou označovače, takže se cestující nemusí bát, že když si neoznačí jízdenku na nástupišti, pojedou na černo. Přesné datum zatím není známo.

„Projekt připravovalo dva roky letiště s naší spoluprací. Je to hlavně kvůli frontám při nákupu jízdenek u řidiče, což při intervalu 3 minuty brzdilo spoje a ty pote nenavazovaly na spoj metra,“ řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora a radní pro dopravu. Podobný názor má i tisková mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková: „Pro nás je to velmi přínosné řešení které pomůže řešit kapacitu MHD na odjezdech z Letiště Václava Havla Praha.“

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *