Na Czechbusu byl představen potah sedaček pro příměstské linky

Od roku 2020 budou mít nové příměstské autobusy Pražské integrované dopravy na sedačkách potahy s vyobrazením map a symbolů veřejné dopravy. Nový design představil Ropid na veletrhu Czechbus na pražském Výstavišti. Jejich autorem je čtrnáctiletý Matěj Hošek, který trpí Aspergerovým syndromem s hlubokými úzkostmi. 

Matěj Hošek se svým dílem. (foto: PID)

„Sedačky jsou výrazný prvek a chceme, aby jejich vzhled v příměstské dopravě byl jednotný,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal pro Zdopravy.cz a pro Blesk.cz dodává: „Pro městské linky je zvolen koženkový jednobarevný červený, respektive modrý potah.“

Ropid zveřejnil také vizualizaci interiéru autobusu s barevným uspořádáním sedadel. „Autobusy budou mít v základu červené sedačky, vyhrazená sedadla pro invalidy nebo nevidomé budou pro odlišení v modré barvě,“ uvedl mluvčí organizace ROPID Filip Drápal pro Blesk.cz. Sedačky v modré barvě budou na dvou sedadlech za řidičem a potom na čtveřici sedadel v levé přední části vozu. Potah sedaček bude na příměstských autobusech látkový. V městských autobusech přetrvá koženka. 

Detail nového potahu sedaček příměstských autobusů PID. (foto: PID)

Vzor potahů je součástí nových standardů kvality Pražské integrované dopravy. Ty začnou platit v roce 2020, ale město již nyní objednává autobusy, které v rámci nových standardů musejí mít jednotný styl čalounění, první autobusy s novými potahy by se na příměstských linkách měly objevit už v únoru či březnu.

Potahy vznikly ve spolupráci s projektem Maappi, jenž založili Matějovi rodiče a pomáhají mu tak realizovat jeho výtvarné projekty zaměřené na dopravu. S Matějovými dopravními mapami se již vyrábějí trička, boty, batohy a další produkty.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *