MHD v Kutné Hoře je nyní bez emisí

Kutná Hora – Od 13. června se lidé svezou bezemisní městskou dopravou. Arriva Východní Čechy nasazuje do provozu pět nových elektrobusů. Ty si „natankují“ v nové nabíjecí stanici v městské části Sedlec. 

ROŠERO-P dopravce Arriva Východní Čechy. (foto: Arriva)

„V Kutné Hoře bude jezdit celkem pět nových elektrických autobusů. Dva menší z nich se snadno dostanou i do historické části města, tři větší jsou určené pro oblasti mimo centrum města. Autobusy jsou nízkopodlažní, klimatizované a cestujícím nabídnou pohodlná sedadla, nabíječky na mobilní telefony a digitální informační panely,“ osvětluje Daniel Adamka, generální ředitel společnosti Arriva. Dvě starší dieselová vozidla budou sloužit jako záložní vozidla. 

SOR EBN 11 v areálu dopravce Arriva Východní Čechy (foto: Arriva)

Do centra města budou nasazeny autobusy o délce osm metrů, které pochází od slovenského výrobce ROŠERO-P a má označení FIRST FCLEI. Celkem se do něj vejde 46 lidí. Zbylé tři autobusy pochází od výrobce SOR Libchavy s označením EBN 11. S celkovou kapacitou 87 cestujících. 

V areálu bývalé cihelny v městské části Sedlec vznikla nabíjecí stanice, která je vybavena pěti stojany, umožní tak nabíjení všech vozidel současně. „Dojezd autobusů je přes 170 kilometrů. Celkově autobusy denně najezdí více než 800 km. Pak je nutné připojit vozidla k nabíječce. Nabíjení bude probíhat nejčastěji v nočních hodinách, přes den v závislosti na oběhu vozidel,“ řekl ředitel společnosti Arriva Východní Čechy Jindřich Poláček.

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *