Mezi výstavištěm a nádražím v Holešovicích nepojedou příští týden tramvaje

Od 26. listopadu do 3. prosince dojde k rekonstrukci tramvajové trati mezi holešovickým nádražím a výstavištěm. S ohledem na fakt, že obě zastávky jsou blízko sebe, dopravní podnik nezavede náhradní autobusovou dopravu, místo ní vznikne tramvajová linka, která obkrouží celé Holešovice. 

Týden neprojedou tramvaje mezi holešovickým nádražím a výstavištěm. (mapa: DPP)

Tramvajové linky číslo 6 a 94 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny vedeny přes zastávky Vltavská a Pražská tržnice. Linka číslo 12 je ve směru od Barrandova ze zastávky Nádraží Holešovice odkloněna přes zastávky Trojská, Ke Stírce a Kobylisy do obratiště Vozovna Kobylisy, kde je ukončena. Všechny spoje linky číslo 17 jsou vedeny pouze v trase Levského – Výstaviště Holešovice. Noční linka číslo 93 je v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice pojede přes zastávky Vltavská, Dělnická a Ortenovo náměstí.

„Mezi zastávkami Výstaviště Holešovice a Nádraží Holešovice bude v provozu tramvajová linka číslo 37, která zde nahradí dopravu. Pojede v trase Výstaviště Holešovice, Strossmayerovo náměstí, Vltavská, Dělnická, Ortenovo náměstí, Nádraží Holešovice, Ke Stírce, Kobylisy a Vozovna Kobylisy,“ řekla pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Linka 37 pojede v úseku Kobylisy – Vozovna Kobylisy v pracovní dny přibližně od 6:00 hodin do 19:30 hodin. 

Štítky , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *