Kloubové autobusy měly poprvé vyjet na linku 332 až 1. května, vyjely už včera

Střední Čechy – Původně se měly nové kloubové autobusy SOR NB 18 objevit na lince 332 až 1. května, vyjely však již 23. dubna. Na spojích do Neveklova budou jezdit i nadále autobusy standardní.

Autobusy, které vyjely již dnes na linku 332, v areálu dopravce Arriva City. (foto: Jiří Vařečka, zdroj: seznam-autobusu.cz)

„Nasazení kloubových vozidel je zapříčiněno kapacitními problémy a trvalým nárůstem cestujících,“ řekl Filip Drápal, mluvčí Regionálního organizátora pražské integrované dopravy. ROPID vidí hlavní výhodu kloubových autobusů v tom, že efektivně posilují vytížené linky, protože kloubový autobus je 50 % kapacitnější, ale cena za jeho provoz je vyšší jen o 15 – 20 %.

Včera, 23. dubna, bylo na linku nasazeno sedm z osmi nových autobusů SOR NB 18, které dopravce Arriva City pořídil letos v březnu, a jeden z roku 2016, jenž byl na linku nasazován již předtím. Tyto nové nízkopodlažní autobusy již splňují nové standardy kvality PID, které zaručí cestujícím tepelnou pohodu po celý rok, informační komfort v podobě zvýšeného počtu LCD obrazovek či pohodlnější měkká sedadla s vyššími opěradly.

„Jsem rád, že se cestování směrem na Prahu a zpět stane opět o něco komfortnější a pohodlnější pro všechny občany využívající tento způsob dopravy. Zejména senioři či občané se zdravotním postižením ocení pohodlnost nastupování do nízkopodlažních vozů,“ uvedl Pavel Pešek, starosta Jílového u Prahy.

 

Autor článku dal Arrivě prostor k vyjádření, ta se do uzávěrky vydání článku neozvala.

Štítky , , , , , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *