Kape to! Na Hlaváku teče ze stropu voda

V posledních dnech vídáme v pražském metru čím dál více kbelíků, které mají zachytit tekoucí vodu. Děje se tak například v hale hlavního nádraží, na Smíchovském nádraží či na Vltavské. Problémy nezapříčiňují současné sněhové a dešťové srážky, ale špatně uzpůsobený odchyt vody nad těmito prostory. 

Ve stanici Smíchovské nádraží teče voda, vyřešili to kbelíkem. (foto: Metro.cz)

Při vydatnějších deštích dochází na hlavním nádraží k průsakům vody v celé ploše stropu. Ze stropu kape, i přestože rekonstrukce budovy skončila minulý rok. Při té se ale opravovaly vnitřní prostory. Nyní dojde k rekonstrukci střechy, ale opravit se bude muset i parkoviště nad ní, včetně izolací. SŽDC zatím řeší přípravné práce.

V posledních dnech můžete kbelíky vidět například na Vltavské, tam aktuálně dochází k rekonstrukci. Kbelíky potkáte i na Smíchovském nádraží, tam jsou místa, kde kape voda, obehnána páskou a cedulkou Nevstupovat. „Jde o řízený průsak u spodní plošiny, který byl před mnoha lety ošetřen systémem odvodnění a takzvanou odvodňovací vanou. Poslední dva až tři roky se zde neobjevoval, ale koncem minulého týdne se projevil znovu. Pravdou je, že se nám odvodňovací potrubí občas samovolně zanáší různými sedimenty,“ zmínila pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková a dodává: „Průsak tu vyrazil na několika místech. Komplikací také je, že se musí opravovat ve výšce kolem deseti metrů. V likvidaci protékající vody budou naši pracovníci nadále pokračovat.“

Stejný problém nastal na Náměstí Republiky ve vestibulu směr Masarykovo nádraží. V této stanici došlo k tomu, že v prostoru mezi podhledem a stropní deskou výstupního vestibulu nemohli dělníci umístit dostatečně hlubokou odvodňovací nádrž. Kvůli tomu zde voda teče často.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *