Již v tomto roce začne rekonstrukce nádraží na Smíchově

Již v tomto roce by měla začít kompletní rekonstrukce nádražní budovy stanice Praha-Smíchov. Rekonstrukce v odhadované hodnotě 400 milionů korun se bude týkat středního traktu i obou křídel.  Hotovo by mělo být na jaře 2021.

Smíchovské nádraží čeká rekonstrukce. (zdroj: Wikipedia.org)

„V rámci modernizace dojde k vyčištění a otevření prostor odjezdové haly od nepůvodních prvků. Naší snahou je maximální využití budovy, hlavně z hlediska umístění složek vlastníka objektu a komerční sféry,“ uvedla SŽDC na své facebookové stránce. Cestující se tak dočkají i řady nových doplňkových služeb, vznikne zde supermarket. Nové bezbariérové veřejné WC bude blíže centrální části nádraží. V místě stávající restaurace se plánuje zachování gastroprovozu, ale v modernější podobě typu food court.

Jedná se o největší rekonstrukci budovy od jejího vzniku v polovině 50. let minulého století, nejvíce náročné bude vybudování nových vertikálních komunikací – výtahu v jižním křídle a eskalátorů do stravovacích jednotek umístěných ve 2. podlaží ve střední části. Taktéž by mělo dojít k rozšíření pokladen, nově bude možné si koupit jízdenku vícero dopravců. „Jižní křídlo objektu bude využito pro administrativu správců železnic, severní část bude vyhrazena komerci. Vedle obchodních jednotek se počítá s poštou a prostory pro dopravce. Centrální část bude sloužit cestujícím a využije se také pro obchod,“ popisuje mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *