DPP zrekonstruuje eskalátory na Andělu. Tentokrát ve vestibulu Na Knížecí

Dopravní podnik hlavního města vypsal výběrové řízení na opravu eskalátorů ve stanici metra Anděl směrem k vestibulu Na Knížecí. Za opravu podnik zaplatí maximálně 227,5 milionu korun. K uzavření výstupu dojde přibližně ve druhém či třetím čtvrtletí 2019. 

V letošním roce byly otevřeny nové eskalátory směrem ke křižovatce Anděl. (foto: Idnes.cz)

Zakázka se týká modernizace eskalátorů a opravy vestibulu a podchodu. Vítězná firma rovněž podniku dodá projektovou dokumentaci nebo se postará o geodetické zaměření skutečného stavu stavby. Po opravě musí nechat stavbu zkolaudovat a uvést do zkušebního provozu.

Stavební práce mají trvat 273 dní a začnou v druhém či třetím čtvrtletí 2019. Přesný termín zahájení opravy bude záviset na postupu při výběru dodavatele a provozních možnostech. Přesná částka bude známa až z výsledku tendru. Výše zmíněná částka je maximální cenou, kterou hodlá DPP utratit. 

Přes devět měsíců opravoval DPP výstup ze stanice směrem ke křižovatce Anděl. Náklady za tyto opravy činily přibližně 225 milionů korun. Dělníci vyměnili eskalátory, odstranili průsaky a zrekonstruovali eskalátorový tunel. Vybudovány byly také nové nosné konstrukce a vyměněny všechny technologické prvky.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *