DPP obdrží poslední 250. tramvaj 15T. Nyní chystá opravu starších typů

Dopravní podnik hlavního města Prahy v únoru obdrží poslední kus tramvaje 15T od společnosti Škoda Transportation. Podnik se nyní zaměří na starší typy tramvají, které chce zrekonstruovat. U celkem 124 tramvají nejnovějšího typu 15T se také počítá s nainstalováním klimatizace.

Tramvaj 15T ve starším provedení na Barrandově. (zdroj: DPP)

V průběhu dodávek prošly tramvaje 15T řadou úprav. Do tramvají vyrobených od roku 2015 je již z výroby instalována klimatizace a Wi-fi, sedadla se změnila na plastová. Změnila se i samotná přední strana tramvaje. Díky přidání žluté barvy a úpravě světel vypadá tramvaj „veseleji“. Do starších 124 tramvají bude v budoucnu instalována klimatizace. Sedadla se dle míry opotřebení se vyměňují průběžně.

DPP nyní rekonstruuje nechvalně známé tramvaje 14T. U nich při přestavbě dochází ke změně uspořádání sedaček v lichých článcích a změně laku soupravy. Měl by se rozšířit počet „wan“, což jsou nízkopodlažní tramvaje vycházející z modelu T3. Ty by měly nově jezdit i na nočních linkách. V současné době je jich však málo i na denní provoz. Na noční linky jsou většinou nasazovány vozy starší, protože jejich oprava není tolik nákladná a zdlouhavá. DPP plánuje i rozšíření vozového parku o další obousměrné tramvaje typu KT8D5R.N2P, které by měly v budoucnu končit na úvrati na Budějovické či u Muzea.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *