Dopravce ČSAD MHD Kladno nakoupil čtyři autobusy za 20 milionů na linky 316 a 319

Kladenský dopravce ČSAD MHD Kladno za 20 milionů korun nakoupil na přelomu roku čtyři nové 12metrové autobusy Iveco Crossway, které splňují nové standardy PID. Všechna vozidla proto disponují celovozovou klimatizací, pohodlnými příměstskými sedačkami, barevně zvýrazněnými prvky pro vozíčkáře či osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a také rozšířeným informačním systémem. Vyjedou na příměstské linky 316 a 319. Dopravce plánuje v tomto roce nákup dalších 32 autobusů. Staří vozového parku se tak sníží pod 6 let. 

Jeden autobus jezdí na 319. Další dva pak na 316. Čtvrtý čeká na zprovoznění. (zdroj: Ropid)

Dopravce ČSAD MHD Kladno nakoupil celkem čtyři autobusy za 20 milionů korun. V současnosti jsou v provozu tři autobusy, čtvrtý vyjede ke konci tohoto měsíce. Cestující je potkají na linkách 316 a 319. „Nové bezbariérové autobusy mají dveře v úrovni podlahy, nejsou tam žádné schůdky a u druhých dveří je vyklápěcí plošina, která se vysune na refýž. Na ni může vjet pohodlně maminka s kočárkem, případně vozíčkář. Uvnitř autobusu je dále vyhrazené místo pro vozík či kočárek. Autobusy splňují současně platné i připravované standardy PID včetně odbavovacího systému MOS,“ uvedl Lubomír Landa, ředitel ČSAD MHD Kladno.

Masivním nákupem nových autobusů u tohoto kladenského dopravce došlo ke snížení průměrného stáří vozového parku na současných 7,6 roku. Již v příštím roce by měla hranice klesnout pod 6 let. „Letos plánujeme ještě i další masivní omlazení vozového parku. Autobusů se chystáme nakoupit dalších 32 kusů. Všechny budou bezbariérové a polovina z nich budou vozy velkokapacitní. Buďto kloubové anebo patnáctimetrové – tříosé vozy,“ osvětluje Landa.

Autobus je plně v souladu s novými standardy PID. (zdroj: Ropid)

V interiéru jsou barevně odlišená sedadla vyhrazená pro cestující s omezenou schopností pohybu a orientace. (zdroj: Ropid)

Barevně zvýrazěno je také místo pro vozíčkáře a kočárky. (zdroj: Ropid)

Všechny autobusy v PID jsou od srpna 2018 vybaveny novým odbavovacím systémem MOS. (zdroj: Ropid)

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *