Dětský výletní vlak Cyklohráček má nový vagón

Již po šesté vyjel výletní vlak Cyklohráček. Novinkou je nový vůz, který nahradí motorový vůz Esmeralda. Příští rok projde modernizací čtvrtý, nízkopodlažní vůz.

(autor: Tadeáš Havlík)

„Letos jsme museli ze soupravy Cyklohráčku vyřadit jediný motorový vůz řady 812 svého druhu Esmeralda a nahradit ho lokomotivou řady 714. Tuto výměnu si vyžádal pro čtyřvozovou soupravu nedostatečný výkon a adhezní hmotnost motorového vozu. Na jaře letošního roku však Cyklohráčku přibyl nový hrací vůz, který v současné době již kompletně vybavený hracími i vzdělávacími prvky pro malé a větší děti,“ vysvětluje Jakub Goliáš, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah.

(foto: Tadeáš Havlík)

Vlaková souprava Cyklohráčku je složena ze čtyř vozů, do kterých se vejde 116 cestujících a 25 kol. Podle slov hrajvedoucího se obsazenost liší podle počasí. V novém hracím voze je nové molitanové balónkoviště. Dále si děti mohou kreslit na křídovou tabuli a v neposlední řadě je součástí malá knihovnička.

Cyklohráček jezdí dvakrát denně každou sobotu a neděli z pražského hlavního nádraží přes Pražský Semmering, Hostivice, dále kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím do Slaného. Tam je čeká bohatý program, a to díky řadě slevových kupónů města Slaného, Zooparku Zájezd, Muzea studené války a protivzdušné obrany v Drnově nebo Železničního muzea Zlonice.

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *