Zítra bude v Olomouci ve vozovně Koželužské den otevřených dveří, bude jezdit i téměř 90 let stará tramvaj!

Olomouc – V sobotu 1. června 2019 bude návštěvníkům zpřístupněna tramvajová vozovna v Koželužské ulici DPMO, stane se tak při příležitosti výročí 120 let provozu tramvají ve městě. Stane se tak od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne.

Vozovna DPMO. (zdroj: wikipedia.org)

DPMO ve vozovně vystaví všechny typy současně provozovaných tramvají v Olomouci, historickou tramvaj Ringhoffer z roku 1930 a zatím jediný elektrobus. Dále budou zpřístupněna pracoviště technické údržby, bude probíhat ukázka odbavovacího zařízení a je připraven bohatý doprovodný program. Při této příležitosti DPMO představí svoji novou deskovou hru ‚‚Člověče, nastup si!“. Cena je 490 korun.

Plánek vozovny. (zdroj: dpmo.cz)

„Pro přepravu na místo konání je možné využít běžných linek MHD nebo zvláštní linky č. 120 v úseku Hlavní nádraží – Náměstí Hrdinů, tato je vypravena jako prodloužení linky č. 3, která je o víkendech běžně ukončena na zastávce Sokolská,” popsala možnost dopravy k vozovně tisková mluvčí DPMO Martina Krčová.

Nová desková hra Člověče, nastup si! (zdroj: Facebook DPMO)

 

Štítky , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Tomáš Ondráček

Členem je od října 2018 a je vedoucím projektu soutěže Dopravní návrh. Na stránkách začal psát články v únoru 2019. Píše zejména aktuality z Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *