ČSAD MHD Kladno na měsíc testuje elektrobus SOR NS 12 electric

Kladno – Místní dopravce ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva bude přibližně měsíc zkoušet v kladenské městské hromadné dopravě autobus s elektrickým pohonem. Pokud se vozidlo osvědčí, do tří let by se mohly objevit elektrobusy i v běžném provozu.

SOR NS 12 electric (zdroj: ČSAD MHD Kladno)

Testuje se elektrobus SOR NS 12 electric. „Jde o plně nízkopodlažní a bezemisní autobus, který je ideálním prostředkem do městských ulic. Měsíc teď budeme zkoušet všechny jeho vlastnosti, abychom zjistili, jak se chová v provozu a jestli ho můžeme v budoucnu nasadit na námi provozované linky,“ popsal ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Baterie vydrží na jedno nabití jízdu do vzdálenosti 150 kilometrů. Na druhý den se nabije v noci v areálu dopravce. „Pokud bychom provozovali dva autobusy, pak jsme schopni je dobíjet ze stávajících stanic. Pro více kusů už bychom museli vytvořit projekt na stavbu větší dobíjecí stanice,“ dodal Landa. 

Elektrobus bude jezdit na lince 605 mezi Aquaparkem a Okrskem 0. „Elektrobus má řadu technických a konstrukčních prvků, díky kterým dosahuje hospodárného provozu. Kvitujeme menší hlučnost i nižší množství emisí,“ poznamenal primátor Kladna Dan Jiránek /ODS/.

Štítky , , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *