Covid-19: Mladá Boleslav omezila provoz MHD

Od soboty 21. března městská autobusová doprava v Mladé Boleslavi výrazně omezuje svůj provoz. Jezdit budou POUZE takzvané seniorské linky, které budou značeny „náhradní linka 1, 2, 3 a 4“. Tyto náhradní linky budou obsluhovat příměstské části Mladé Boleslavi a okolní obce tak, aby si senioři mohli zajet nakoupit a dostali se zpět do svých domovů.

Radikálnější přístup zvolilo například město Litoměřice, které již od 16. 3. 2020 zastavilo provoz všech 4 linek. Toto nařízení platí až do 24. 3. 2020, ovšem s ohledem na aktuální situaci se předpokládá prodloužení tohoto opatření.

Iveco Urbanway 4SJ 3570 v Mladé Boleslavi

Na každé zastávce bude vyvěšeno upozornění a výrazná samolepka s telefonním číslem pro případnou nutnou přepravu. „Je určená pro ty, kteří si například nemohou zajistit nákup, nemají auto a přesto se musí někam přepravit a nespadají do věkové kategorie 60+,“ řekl primátor Raduan Nwelati. Objednat tuto linku osobní přepravy můžete na tel. čísle 797 870 655.
Od pondělí 16. března také fungují dvě speciální autobusové linky, které jsou zdarma. První linka kopíruje trasu linky A (Forum – Hl. nádraží a Hl. nádraží – Forum), druhá trasu linky B (Autobusové stanoviště – Olympia – Autobusové stanoviště).

Do odvolání bude také uzavřeno Infocentrum na autobusovém stanovišti v Mladé Boleslavi.

Jízdní řády:

Radikálnější přístup zvolilo například město Litoměřice, které již od 16. 3. 2020 zastavilo provoz všech 4 linek. Toto nařízení platí až do 24. 3. 2020, ovšem s ohledem na aktuální situaci se předpokládá prodloužení tohoto opatření.

V MHD v Třebíči pro změnu platí od 16. března 2020 prázdninové jízdní řády. Dále vedení města rozhodlo, že do 23. 3. 2020 bude nástup a výstup do a z autobusů MAD umožněn pouze prostředními a zadními dveřmi, přední dveře budou z hygienických a bezpečnostních důvodů uzavřené. V tomto období nepůjde platit jízdné u řidiče a MAD bude jezdit pro všechny cestující bezplatně. Už dva týdny probíhá v autobusech MAD zvýšená desinfekce všech vozů, ta bude do odvolání pokračovat.

zdroj: DPMLB, litomerice.cz, trebic.cz

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Covid-19: Mladá Boleslav omezila provoz MHD

  1. Dotaz na dpmlb říká:

    Mám dotaz. Jezdí nebo nejezdí v Mladé Boleslavi senior likny v době Covid 19, jak je uvedeno na stránkách dpmlb?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *