CestujOK, aneb jednoduché cestování Olomouckým krajem

Již téměř půl roku funguje aplikace usnadňující cestování v IDSOK.

Online sledování spoje v mobilním telefonu. (foto: TO)

CestujOK.cz nabízí online sledování vozů, vyhledávač spojení a kalkulátor jízdného. Dále například případě, když se stane mimořádnost, jsou cestující informování o přesné příčině zpoždění, či odřeknutí spoje.

“Ohlasy a reakce cestujících na webovou aplikaci cestujOK na sociální síti Facebook jsou jednoznačně pozitivní. Cestující aplikaci vnímají jako velké usnadnění pro cestování v IDSOK. Velice si názorů, připomínek a zkušeností našich cestujících vážíme a do budoucna budeme vděční za návrhy na zlepšení a případné rozšíření funkcí,” vysvětluje Richard Janků, marketingový specialista KIDSOK.

Využívanost aplikace od spuštění roste, zatímco v prvních měsících ji využívalo přibližně 80 uživatelů denně, v současnosti jich je zhruba 200. Rekordní počet návštěvnosti byl zaznamenán 15. listopadu 2018, kdy stránku navštívilo 407 uživatelů. Celkem CestujOK využilo 9300 uživatelů. Bylo také vytvořeno propagační video dostupné na Youtube, které bývá pouštěno také na LCD panelech v autobusech. Dále je aplikace propagována v osobních vlacích na nástěnkách a webových stránkách KIDSOK.

“Na základě zpětné vazby cestujících uvažujeme o překlopení webové aplikace do podoby mobilní aplikace ke stažení. V případě vytvoření mobilní aplikace bychom rádi zveřejnili verzi pro operační systém Android i iOS. Jedná se však o vývoj za veřejné finanční prostředky, které nejsou zanedbatelné, proto chceme další rozvojové kroky dobře zvážit, abychom využili finanční prostředky efektivně a účelně. Dalším plánovaným rozvojem aplikace je rozšíření funkcionality o možnost zakoupení jízdního dokladu IDSOK,” popisuje další případný vývoj Richard Janků.

Náhled do karty spoje 31 linky IDSOK 276 ze dne 15. února 2019 informující mimo jiné o mimořádné události.

 

Štítky , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Tomáš Ondráček

Členem je od října 2018 a je vedoucím projektu soutěže Dopravní návrh. Na stránkách začal psát články v únoru 2019. Píše zejména aktuality z Olomouckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *