Bardotka pojede v neděli mimořádně do Dobříše

50 let provozu v pondělí 17. prosince oslaví lokomotiva Bardotka 749.121. V pravidelném provozu se s ní můžete setkat jen o víkendech, proto si České dráhy při této příležitosti připravily v neděli 16. prosince zajímavý program. Železniční fanoušky odveze z Prahy do Dobříše a zpět. Návštěvnici se mohou těšit na komentované prohlídky této lokomotivy.

V neděli zajede Bardotka do Dobříše. (foto: ČTK)

V neděli 16. prosince bude jezdit Bardotka s patrovými vozy mimořádně na pravidelných osobních vlacích z Prahy do Dobříše. Z Prahy vyjede v 10:25 a ve 14:25. Z Dobříše vyrazí na svou trasu ve 12:36, následně v 16:36. V Dobříši budou připraveny komentované prohlídky lokomotivy. 

„Narozeniny této bardotky připadají na pondělí 17. prosince, proto jsme se rozhodli uspořádat lokomotivě menší oslavu už v neděli o den dříve, aby mohli o víkendu dorazit železniční fandové,“ uvedl člen představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Michal Štěpán.

O lokomotivě

K 17. prosinci 1968 převzaly ČSD lokomotivu do jihlavského depa. Vyrobila ji pražská ČKD a od té doby slouží na cestujícím dodnes. Nejčastěji ji potkáte na výletních či turistických vlacích okolo Prahy. Během zimy jezdí jedna na trati Posázavského pacifiku. Přes léto ji potkáte na vlaku Cyklo Brdy a další zajišťuje provoz  mezi Čerčany a Zručí nad Sázavou

Za svou přezdívku vděčí slavné herečce Brigitte Bardot, jejíž křivky železničářům připomínaly tvar přední kapoty lokomotivy pod okny strojvedoucího. Bardotky jsou velmi oblíbené hlavně kvůli svému charakteristickému brumlavému zvuku motoru.

Pokud se akce zúčastníte, neváhejte nám poslat vaše fotky na mail tram-bus@seznam.cz nebo na náš facebook!

Štítky , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *