Ach, ty mosty! Další tři se budou muset bourat

Kromě několika mostů v centrální části Prahy, které budou muset být zrekonstruovány nebo zbořeny, čekají na opravu další tři mosty na území dvacáté městské části. Předpoklad zahájení projektů se odhaduje na roky 2019 a 2020. 

V příštím roce dojde ke zbourání několika mostů na území MČ Praha 20. (foto: ČT24)

Most nad D10 v Bystré ulici je v katastrofálním stavu. V zimě se bude bourat a v roce 2020 by se měl postavit nový. Do zbourání mostu se pravděpodobně bude jezdit jeho středem kyvadlově. Při obousměrném průjezdu se také mluvilo o možném omezení na 8 tun, ale kyvadlovým provozem po střední části mostu se hmotnostní limit zvedne na 16 tun. Takže autobusová linka 209 projede zatím bez omezení. 

U mostu nad D10 v ulici Ve Žlíbku dojde nejpozději do Vánoc k omezení tonáže na 12 tun a následně ho taky čeká oprava/výměna. Takže autobusová linka 209 nebude moci projet při zboření mostu v Bystré ulici ani tudy. Ve směru od Satalic do Horních Počernic bude možné jet po dálnici (sjezd do ulice Ve Žlíbku bude z této strany funkční), ale u linky 209 je spíše uvažována odklonová trasa přes Hutě a Černý Most.

Most přes dálnici na Hradec Králové (D11) v Božanovské ulici čeká do konce roku omezení tonáže na 14 tun a v letech 2019 až 2020 ho čeká oprava/výměna. Přes něj jezdí autobusové linky 221 a 222, ty čeká buď odklon přes ulici Ve Žlíbku, nebo jízda přes Pražský okruh a následně přes Běchovice. 

Celou situaci zhodnotila pro web Tram-bus.cz tisková mluvčí TSK Barbora Lišková: „Všechny tři mosty Bystrá X525, Ve Žlíbku X526 a Božanovská X503 jsou ve velmi špatném stavu a nyní probíhá projektová příprava na jejich kompletní rekonstrukci a přestavbu. Předpoklad zahájení je 2019/2020.“ 

Štítky , , , , , , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Autor: Vojtěch Jánský

Na stránkách začal pracovat v lednu 2018 na městských linkách. Od května 2018 je zástupcem šéfredaktora stránek. V říjnu 2018 ukončil práci na městských linkách a nyní se věnuje denním článkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *