Dopravní kalendář s výběrem čtenářů

 

Chcete mít své fotky v Dopravním kalendáři na rok 2020 nebo se jen podílet na jejich výběru? Pak věnujte pozornost následujícím řádkům, které vám řeknou, jak na to.

Kam fotky posílat: na tram-bus@seznam.cz

Do kdy můžu fotky posílat: do 10. 3. 2019

Kolik fotek můžu poslat: každý může zaslat 10 fotek, člen SPVHD nebo redaktor Tram-bus.cz až 60 fotek

Jaké fotky můžu posílat: vlastní fotografie s tematikou veřejné dopravy, ideálně by měl být na fotce dopravní prostředek

Jaký mají mít fotky poměr stran: doporučujme zasílat ideálně fotky s poměrem stran od 4:3 do 14:9

Jak bude probíhat výběr?

Veřejný výběr fotek bude probíhat na Facebookové stránce Dopravní kalendář a bude rozdělen do tří fází:

1. fáze (rozstřel): V této fázi budou na stránku nahrány všechny doručené fotografie. Fotky předtím nijak neprobíráme ani dále neupravujeme. Každý může fotce udělit pomocí hodnocení +2, +1, 0, -1 nebo -2 body. Velká část fotografií po této fázi odpadne. Ty nejlepší postoupí přímo do kalendáře, ostatní postupují do 2. fáze.

2. fáze (diskuse): Nyní je už fotek výrazně méně, a proto je lze podrobit hodnocení pomocí komentářů, kde se snažíme brát ohled také na to, zda nám třeba nějaký druh fotek nechybí nebo naopak nepřebývá, snažíme se přemýšlet i nad tím, na které období roku se můžou fotky hodit nebo zda tematicky pasují i k některým konkrétním týdnům (např. Vánoce nebo Nový rok). V této fázi je také možné odstranit duplicity, tedy když postoupí několik velmi podobných fotek. Nyní nehrají žádnou roli liky u fotek, ale pouze komentáře, v nichž je dobré říct, zda byste fotku v kalendáři chtěli nebo ne a případně proč nebo za jakých okolností.
Z této fáze postoupí do kalendáře zejména fotky, u nichž výrazně převažuje kladné hodnocení, fotky, které jsou hodnoceny jako více kontroverzní, postoupí do 3. fáze a zbylé vypadnou. Nejedná se tedy o čistý součet bodů, může postoupit i snímek, který má dva kladné komentáře, ale žádný záporný, avšak pokud by měl 7 kladných a 5 záporných, může i zcela vypadnout nebo půjde do další fáze.

3. fáze (doplňovací): Jelikož 2. fázi nelze nikdy vyhodnotit zcela objektivně, následuje ještě 3. fáze, v níž vybíráme už jenom několik zbývajících fotek. A to tak, že ze všech postoupivších fotek zvolí každý právě tolik snímků, kolik jich zbývá doplnit do kalendáře. Tím dojde k doplnění kalendáře do plného počtu 53 fotografií.

Následně budou autoři vybraných fotek požádáni, aby napsali informaci, kde byla fotka pořízena a co na ní můžeme vidět, případně aby navrhl svůj popisek. Finální popisky pak připravíme tak, aby byly co nejzajímavější a zároveň splňovaly všechny požadavky. Současně proběhnou případné úpravy fotek, které, pokud jsou většího rozsahu, musí autor odsouhlasit.

Nakonec budou fotografie nahrány do kalendáře a celý kalendář bude připraven k objednávkám a prodeji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *