Libeňský most

 

Z důvodu havarijního stavu Libeňského mostu je od 20.1.2018 dlouhodobě zastaven veškerý provoz na mostě. Některé linky dotčené výlukou v Zenklově ulici musely tak svou trasu změnit podruhé.

Linka 1 jede v trase Sídliště Petřiny – Dělnická – dále jako linka 6 – Ortenovo nám. – Kubánské nám.

Linka 3 jede v trase Levského/Sídliště Modřany – Nádraží Braník – Palmovka (Sokolovská) – dále jako linka 31 – Palmovka (Na Žertvách) – Palmovka (Zenklova) – Krejcárek – Spojovací.

Linka 10 je zrušena a nahrazena posílenou linkou 16.

Linka 14 je ve směru ze Spořilova odkloněna ze zastávky Pražská tržnice/Tusarova přes zastávky Dělnická – U Průhonu (Z) – Ortenovo nám. – Nádraží Holešovice do zastávky Výstaviště Holešovice. Ve Vysočanech nahrazena posílenou linkou 16.

Linka 16 je po dobu výluky posílena. CD CT zajíždí až na Sídliště Řepy (int. 4 min. ve špičce, 10 v sedle, 15-20 o víkendu), v úseku Nádraží Vysočany – Lehovec jede CD CT pouze každý druhý spoj. Večer jede jen každý druhý spoj i v úseku Kotlářka – Sídliště Řepy.

Linka 25 je ve směru od Bílé Hory odkloněna ze Strossmayerova nám. přes zastávky Vltavská (na předmostí) – Štvanice – Těšnov – Florenc – Karlínské nám. – Křižíkova – Urxova a Invalidovna do zastávky Palmovka (Na Žertvách) a dále po své trase.

Linka 94 je ve směru z Barrandova odkloněna z Ortenova nám. přes zastávky U Průhonu (Z) – Dělnická – Tusarova (T) – Pražská tržnice – Vltavská – Vltavská (na předmostí) – Štvanice – Těšnov – Florenc – Karlínské náměstí – Křižíkova – Urxova a Invalidovna do zastávky Palmovka (Na Žertvách) a dále po své trase.

Jsou zřízeny linky X156 (Nádraží Holešovice – Přístav Holešovice – Maniny – Tusarova – Maniny – Přístav Holešovice – Nádraží Holešovice) a X201 (Nádraží Holešovice – Vychovatelna – Bulovka – Kuchyňka – Nádraží Holešovice)

schéma výluky (zdroj: DPP)

Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 19.1.2018

Komentáře jsou uzavřeny.