Pod Jezerkou – Spořilov

 

1. etapa | 2. etapa | 3. etapa | Havárie vodovodu před 4. etapou | 4. etapa | 5. etapa (obnovení provozu přes zimu) | 6. etapa |

I. etapa (Michelská – Spořilov)

Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati a inženýrských sítí v ulicích Nuselská a U Plynárny je od pátku 20. května (od 22.00 hodin) do soboty 2. července 2016 (přibližně do 4.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Michelská – Spořilov (v noci z 20. května na 21. května a z 1. července na 2. července navíc úsek Náměstí Bratří Synků – Michelská).

Změny tras tramvajových linek

 • Linka číslo 4 je ve směru od Kotlářky zkrácena do zastávky Čechovo náměstí (výstupní zastávka v Moskevské ulici, nástupní zastávka v Minské ulici).
 • Linka číslo 6 je ve směru od Karlova náměstí odkloněna ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce přes zastávky Otakarova, Bohemians a Slavia na Kubánské náměstí, kde je ukončena.
 • Linka číslo 11 je ve směru od I. P. Pavlova zkrácena do dočasně zřízené zastávky Michelská v Nuselské ulici. (od 20. 5. 2016 (22:00) do ukončení nočního provozu 20. 5./21. 5. 2016: změna trasy (zkrácení): OLŠANSKÉ HŘBITOVY – … – Nuselské schody – Otakarova (T) – NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ (v obratišti))
 • Linka číslo 13 je zrušena.

Pro noční linky číslo 53, 55 a 56 zůstává v platnosti dopravní opatření od zahájení výluky.

Náhradní doprava

 • Náhradní dopravu v dané oblasti zajišťují v denním provozu zejména pravidelné autobusové linky číslo 135, 136, 188 a 213.
 • V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X56 v trase Otakarova – Michelská – V Zápolí – Teplárna Michle – Bohdalec – Koh-i-noor (úsek V Zápolí – Koh-i-noor obsluhují pouze vybrané spoje).

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se nástupní a výstupní zastávka Michelská v Nuselské ulici, přibližně 100 metrů za křižovatkou s ulicí Na Kolejním statku.

Změny v provozu autobusů

 • Linky číslo 150 a 196 jsou ve směru od Kačerova ze zastávky Michelská odkloněny přes zastávku Pod Jezerkou do zastávky Kloboučnická, kde jsou ukončeny.
 • Linka číslo 188 je v úseku Kloboučnická – Bohdalecká obousměrně odkloněna přes zastávky Ukrajinská, Bohemians, Koh-i-noor a Bohdalec.
 • náhradní autobusová linka 206 v polookružní trase: STRAŠNICKÁ – Na Hroudě – Nádraží Strašnice (×) – Korytná (×) – Želivecká (×) – Jesenická – Poliklinika Zahradní Město – Hlohová (×) – Centrum Zahradní Město – Topolová (×) – Záběhlická škola – U Lípy – Jesenická – Želivecká (×) – Korytná (×) – Nádraží Strašnice (×) – Na Hroudě – STRAŠNICKÁ – STRAŠNICKÁ, v provozu ve špičkách pracovních dnů v intervalu 12 min (ráno) a 15 minut (odpoledne) a celotýdenně večer v intervalu 20 minut

Změny v zastávkách autobusů

 • Pro linky číslo 135, 136 a 213 se zřizuje mezi zastávkami Spořilov a Teplárna Michle (ve směru k zastávce Slavia) zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci, v zastávce linky číslo 293.
 • Pro linku číslo 188 se zřizuje zastávka Koh-i-noor v Moskevské ulici přibližně 50 metrů před křižovatkou s ulicí Vršovickou.

michelska-sporilov_schema

II. etapa (Pod Jezerkou – Spořilov)

Z důvodu pokračování rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Nuselská a U Plynárny a rekonstrukce mostu přes Botič je od soboty 2. července 2016 (přibližně od 0.30 hodin) do neděle 28. srpna 2016 (přibližně do 0.30 hodin)obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Pod Jezerkou – Spořilov. Změny tras tramvajových linek

 • Linky číslo 4, 6 a 13 jsou v rámci prázdninového provozu zrušeny.
 • Linka číslo 11 je ve směru od I. P. Pavlova zkrácena do zastávky Pod Jezerkou. Do 10. července 2016 je v úsekuI. P. Pavlova – Pod Jezerkou nahrazena linkou číslo 10.
 • Linky číslo 53 a 55 jsou (pouze ve směru do centra) v úseku Nuselská radnice – Divadlo Na Fidlovačce odkloněny přes zastávku Náměstí Bratří Synků.
 • Linka číslo 56 je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávky Otakarova (nástupní zastávka Náměstí Bratří Synků). Do 11. července (přibližně od 4.30 hodin) je ve směru od Sídliště Petřiny zkrácena do zastávkyLazarská.

Náhradní doprava

 • V denním provozu náhradní dopravu v dané oblasti zajišťují zejména pravidelné autobusové linky číslo 135, 136,188 a 213.
 • V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X56 v trase Otakarova – Kloboučnická – Michelská – V Zápolí – Teplárna Michle – Bohdalec – Koh-i-noor (úsek V Zápolí – Koh-i-noor obsluhují pouze vybrané spoje).

Změny v provozu autobusů

 • Linky číslo 124 a 139 jsou mezi zastávkami Michelská – Ukrajinská obousměrně vedeny po objízdné trase. Zrušeny jsou pro ně zastávky Pod Jezerkou a Kloboučnická.
 • Linka číslo 150 je ve směru od Nemocnice Krč zkrácena do zastávky Kačerov. Do 10. července 2016je z Kačerova prodloužena přes Budějovickou do zastávky Pankrác.
 • Linka číslo 188 je v úseku Kloboučnická – Bohdalecká obousměrně odkloněna přes zastávky Ukrajinská,Bohemians, Koh-i-noor a Bohdalec.
 • Linka číslo 196 je ve směru od Kačerova zkrácena do zastávky Michelská.

Poznámka: V omezeném provozu je zavedena linka číslo 206 v trase Strašnická – Nádraží Strašnice – Jesenická – Centrum Zahradní Město – Záběhlická škola – Jesenická – Nádraží Strašnice – Strašnická. Změny v zastávkách autobusů

 • Pro linky číslo 135, 136 a 213 se zřizuje mezi zastávkami Spořilov a Teplárna Michle (ve směru k zastávce Slavia) zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci, v zastávce linky číslo 293.
 • Pro linku číslo 188 se zřizuje zastávka Koh-i-noor v Moskevské ulici přibližně 50 metrů před křižovatkou s ulicí Vršovickou.

Po ukončení tohoto opatření bude rekonstrukce pokračovat dalšími etapami (přibližně do dubna 2017). O konkrétních opatřeních budeme včas informovat.

III. etapa (Nám. Bratří Synků – Spořilov)

sporilov-III-mapavýluková mapa (zdroj: ROPID)

Od 28. 8. 2016 do 25. 11. 2016 probíhá III. etapa opravy tramvajové trati na Spořilov, při které je následovně upraven provoz linek PID: Linka 11 je ve směru od Spojovací ukončena v zastávce Nám. Bratří Synků. Linka 13 je ve směru od Černokostelecké odkloněna z Bruselské na Zvonařku, kde je ukončena. Linka 14 je ve směru od Nádraží Vysočany ukončena v zastávce Nám. Bratří Synků. Linka 53 je ve směru od Vozovny Pankrác jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (na náměstí) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 55 je ve směru od Ústředních dílen DP jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (v obratišti) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 56 je ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Nám. Bratří Synků. Na linku 101 jsou nasazeny standardní vozy (místo midibusů). Na linkách 124 a 139 se ruší zastávky Pod Jezerkou a Kloboučnická. Obousměrně je zřízena zastávka Nad Vinným potokem u křižovatky ulic Nad Vinným potokem x U Plynárny. Na linkách 135, 136, 213 se od 11. 9. 2016 zřizuje zastávka Spořilov v zastávce linky 293 směr Milíčov. Linka 150 je vedena ve třech variantách trasy:

 • NA BERÁNKU – … – Michelská – Nad Vinným potokem (×) – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Bělocerkevská – … – ŽELIVSKÉHO – pouze ve špičkách pracovních dnů
 • NA BERÁNKU – … – MICHELSKÁ – NAD VINNÝM POTOKEM (Z) – v pracovních dnech v sedle a večer do cca 21:00 hod.
 • NA BERÁNKU – KAČEROV – v pracovních dnech od 21:00 hod. a o víkendech celodenně

Obousměrně je zřízena zastávka Nad Vinným potokem u křižovatky ulic Nad Vinným potokem x U Plynárny. Linka 188 jede v trase Kavčí hory – … – Jezerka – Kloboučnická – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Vršovický hřbitov (×) – Bohdalec – Bohdalecká – … – Želivského Linka 196 pokračuje ve špičkách pracovních dnů z Kačerova do zastávky Nad Vinným potokem, kde je ukončena. Zavedeny jsou následující linky: X11: NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ – Nuselská radnice (T) – Horky – KLOBOUČNICKÁ. (denní provoz) Provozní parametry jsou uvedeny v následující tabulce:

PRACOVNÍ DEN SOBOTA NEDĚLE
ráno poledne odpoledne večer dop. odp. večer dop. odp. večer
5 7-8 5 10-20 7-8 7-8 10-20 10 7-8 10-20

X56: OTAKAROVA (T) – NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ (Z) – Nuselská radnice – Horky – Kloboučnická (T) – Nad Vinným potokem (×) – Michelská – Ohradní (Z, ×) – Hadovitá – Jemnická – Pod Dálnicí (T) – Pekárenská (Z, ×) – V ZÁPOLÍ – Depo Kačerov – Severozápadní – Spořilov (T) – Spořilov (T) – Spořilov (T, ×, od noci 10./11.9.2016) – Teplárna Michle – Chodovská – Bohdalec – Vršovický hřbitov (T, ×) – Slavia (Z) – KOH-I-NOOR (noční provoz) V úseku V Zápolí – Koh-i-noor interval 60 minut. 206: : STRAŠNICKÁ – Na Hroudě – Nádraží Strašnice (×) – Korytná (×) – Želivecká (×) – Jesenická – Poliklinika Zahradní Město – Hlohová (×) – Centrum Zahradní Město – Topolová (×) – Záběhlická škola – U Lípy – Jesenická – Želivecká (×) – Korytná (×) – Nádraží Strašnice (×) – Na Hroudě – STRAŠNICKÁ – STRAŠNICKÁ V provozu ve špičkách pracovních dnů v intervalu 15 min (ráno) a 20 minut (odpoledne) a celotýdenně večer v intervalu 20 minut

IVa. etapa (Nám. Bratří Synků – Spořilov)

Z důvodu havárie vodovodního řádu bylo započetí IV. etapy výluky odloženo na dobu neurčitou. Tento stav jsem proto nazval IVa etapa, plánovaný stav IV etapy jako IVb etapa. Linka 11 je ukončena na Nám. Bratří Synků (v ul. Na Zámecké) Linka 14 je ze zsatávky Divadlo Na Fidlovačce prodloužena do zastávky Bohemians, kde je ukončena. Zastávky na Čechově náměstí nejsou touto linkou obsluhovány. Zavedena náhradní autobusová doprava X-11 v trase Náměstí Bratří Synků (nástupní) – Horky – Kloboučnická (v Nuselské ulici) – Kloboučnická (v ulici K Podjezdu) – Nad Vinným potokem – Michelská – Pod Jezerkou – Kloboučnická (v Nuselské ulici) – Horky – Náměstí Bratří Synků (výstupní) IVb. etapa započala 30.11.2016.

IVb. etapa (Plynárna Michle – Spořilov)

mapa_michle-sporilovvýluková mapka (zdroj: ROPID)

Od zahájení nočního provozu 25.11./26.11. Od 30.11.2016 do ukončení nočního provozu 9.12./10.12. 2016 probíhá další etapa výluky spořilovské trati.

Linka 11 je ve směru od Spojovací ukončena v zastávce Plynárna Michle.

Linka 13 je ve směru od Černokostelecké odkloněna z Bruselské na Zvonařku, kde je ukončena.

Linka 14 je ve směru od Nádraží Vysočany ukončena v zastávce Plynárna Michle.

Linka 53 je ve směru od Vozovny Pankrác jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (na náměstí) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 55 je ve směru od Ústředních dílen DP jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (v obratišti) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 56 je ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Nám. Bratří Synků. V nočním provozu zůstává v provozu linka X56 v trase OTAKAROVA (T) – NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ (Z) – Horky – Pod Jezerkou – Michelská – Ohradní (Z, ×) – Hadovitá – Jemnická – Pod Dálnicí (T) – Pekárenská (Z, ×) – V ZÁPOLÍ – Depo Kačerov – Severozápadní – Spořilov (T) – Spořilov (T) – Spořilov (T, ×) – Teplárna Michle – Chodovská – Bohdalec – Vršovický hřbitov (T, ×) – Slavia (Z) – KOH-I-NOOR. V úseku V Zápolí – Koh-i-noor zůstává interval 60 minut. Pro linky 135, 136 a 213 se ve směru Chodovská zřizuje zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci v zastávce linky 138 (>Zentiva). Linka 150 je vedena ve dvou variantách trasy:

 • NA BERÁNKU – … – Michelská – Nad Vinným potokem (×) – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Bělocerkevská – … – ŽELIVSKÉHO – pouze ve špičkách pracovních dnů

 • NA BERÁNKU – KAČEROV – v sedle a večer v pracovní dny, o víkendu celodenně

Linka 188 zůstává v trase Kavčí hory – … – Jezerka – Kloboučnická – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Vršovický hřbitov (×) – Bohdalec – Bohdalecká – … – Želivského.

V. etapa – dočasné obnovení provozu na Spořilov

Od 10.12.2016 do 29.1.2017 je výluka trati na Spořilov dočasně přerušena. Během tohoto obnovení zůstávají v platnosti tato omezení: Linka 13 je ve směru od Černokostelecké odkloněna z Bruselské na Zvonařku, kde je ukončena. Na linku 101 jsou nasazeny standardní vozy (namísto midibusů). Linka 150 je vedena ve dvou variantách trasy:

 • NA BERÁNKU – … – Michelská – Nad Vinným potokem (×) – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Bělocerkevská – … – ŽELIVSKÉHO – pouze ve špičkách pracovních dnů

 • NA BERÁNKU – KAČEROV – v sedle a večer v pracovní dny, o víkendu celodenně

Linka 188 zůstává v trase Kavčí hory – … – Jezerka – Kloboučnická – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Vršovický hřbitov (×) – Bohdalec – Bohdalecká – … – Želivského.

VI. etapa (Plynárna Michle – Spořilov)

mapa_michle-sporilovvýluková mapka (zdroj: ROPID)

Od zahájení nočního provozu 29.1./30.1 do ukončení nočního provozu 31.3./1.4. 2017 probíhá poslední etapa výluky spořilovské trati.

Linka 11 je ve směru od Spojovací ukončena v zastávce Plynárna Michle.

Linka 13 je ve směru od Černokostelecké odkloněna z Bruselské na Zvonařku, kde je ukončena.

Linka 14 je ve směru od Nádraží Vysočany ukončena v zastávce Plynárna Michle.

Linka 53 je ve směru od Vozovny Pankrác jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (na náměstí) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 55 je ve směru od Ústředních dílen DP jednosměrně odkloněna přes Nám. Bratří Synků (v obratišti) do zastávky Divadlo na Fidlovačce a dále po své trase. Linka 56 je ve směru od Sídliště Petřiny ukončena v zastávce Nám. Bratří Synků. V nočním provozu zůstává v provozu linka X56 v trase OTAKAROVA (T) – NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ (Z) – Horky – Pod Jezerkou – Michelská – Ohradní (Z, ×) – Hadovitá – Jemnická – Pod Dálnicí (T) – Pekárenská (Z, ×) – V ZÁPOLÍ – Depo Kačerov – Severozápadní – Spořilov (T) – Spořilov (T) – Spořilov (T, ×) – Teplárna Michle – Chodovská – Bohdalec – Vršovický hřbitov (T, ×) – Slavia (Z) – KOH-I-NOOR. V úseku V Zápolí – Koh-i-noor zůstává interval 60 minut. Pro linky 135, 136 a 213 se ve směru Chodovská zřizuje zastávka Spořilov v ulici Na Chodovci v zastávce linky 138 (>Zentiva). Linka 150 je vedena ve dvou variantách trasy:

 • NA BERÁNKU – … – Michelská – Nad Vinným potokem (×) – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Bělocerkevská – … – ŽELIVSKÉHO – pouze ve špičkách pracovních dnů

 • NA BERÁNKU – KAČEROV – v sedle a večer v pracovní dny, o víkendu celodenně

Linka 188 zůstává v trase Kavčí hory – … – Jezerka – Kloboučnická – Ukrajinská – Bohemians – Koh-i-noor – Vršovický hřbitov (×) – Bohdalec – Bohdalecká – … – Želivského. Fotografie: před rekonstrukcí:

po rekonstrukci:

Zveřejněno: 17. 5. 2016
Aktualizováno: 26. 6. 2016, 28. 8. 2016, 23. 11. 2016, 5.12.2016, 27.1.2017
Autor: Martin Chour Aktualizace: Jakub Havlíček

Komentáře jsou uzavřeny.