Pražského povstání – Muzeum

 

Z důvodu opravy trati bude ve dvou po sobě jdoucích víkendech (ve dnech 20. – 21. února 2016 a 27. – 28. února 2016, vždy od zahájení provozu v sobotu do ukončení provozu v neděli) obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Pražského povstání.

Náhradní autobusová doprava:

Ve vyloučeném úseku bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání.

Změny v autobusových zastávkách:

Pro linku číslo 193 bude zřízena zastávka Pražského povstání (pro směr Nádraží Vršovice) v zastávce XC směr Hlavní nádraží.

Dostupnost bezbariérových spojů

Pro cestující, kteří využívají možnosti bezbariérového cestování, nabízíme za uzavřený úsek metra následující alternativu. Ti, kteří pojedou směrem od konečné stanice Háje, mohou po výstupu ve stanici Pankrác využít autobusovou linku číslo 193 do zastávky Pražského povstání, kde bude možné přestoupit na náhradní autobusovou dopravu. Pro zlepšení možnosti přestupu bude pro linku číslo 193 ve směru Nádraží Vršovice zřízena po dobu výluky zastávka Pražského povstání v nástupní zastávce náhradní autobusové linky XC. V zastávce Hlavní nádraží bude pro osoby se sníženou schopností pohybu (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z autobusů XC až v nástupní zastávce u výtahů do haly vlakového nádraží. Pro další cestu směrem ke konečné stanici Letňany pak už lze využít linku C metra.

Pro cestu v opačném směru lze využít výtahu k výstupu z metra ve stanici metra Hlavní nádraží případně Muzeuma přestoupit zde na náhradní autobusovou dopravu směr Pražského povstání. K další cestě metrem bude třeba přestoupit v zastávce Pražského povstání z linky XC na linku číslo 193, dojet na zastávku Pankrác, a tam pak výtahem do stanice metra s možností pokračovat v cestě směrem ke konečné stanici Háje.

Schéma:

muzeum-prazskeho-povstani_schema

 

Dokumenty ke stažení:

 

Zveřejněno: 19. 2. 2016
Autor: Martin Chour (Zdroj: ropid.cz)

Komentáře jsou uzavřeny.