Senovážné náměstí – Nákl. nádr. Žižkov

 

Z důvodu opravy tramvajové trati došlo od 13. dubna 2015 (přibližně od 0:30 hodin) do 24. dubna 2015 (přibližně do 4:30 hodin) k obousměrnému přerušení tramvajového provozu v úseku Senovážně náměstí – Nákladové nádraží Žižkov a Olšanské náměstí – Flora.

Změny tras tramvajových linek:

Denní provoz:

  • Linka číslo 5 byla v úseku Masarykovo nádraží – Flora odkloněna přes zastávky Václavské náměstí, Karlovo náměstí, I.P. Pavlova, Náměstí Míru a Orionka
  • Linka číslo 9 byla ve směru od Sídliště Řepy odkloněna do zastávky Dlážděná – dále pokračovala jako linka 26 na Divokou Šárku
  • Linka číslo 11 byla celodenně a celotýdenně provozována v celé trase Spořilov – Spojovací
  • Linka číslo 26 byla ve směru od Divoké Šárky odkloněna do zastávky Dlážděná – dále pokračovala jako linka 9 na Sídliště Řepy

Noční provoz:

  • Linka číslo 55 byla v úseku Jindřišská – Palmovka odkloněna přes zastávky Masarykovo nádraží a Florenc
  • Linka číslo 58 byla v úseku Lazarská – Flora odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, I.P. Pavlova, Náměstí Míru a Orionka

Zavedení tramvajové linky:

V trase Nádraží Hostivař – Strašnická – Nákladové nádraží Žižkov – Spojovací byla zavedena jako náhrada za linky 9 a 26 náhradní tramvajová linka číslo 39.

Změny zastávek tramvají:

Zřízena zastávka Dlážděná – obousměrně, v ulici Dlážděné u křižovatky se Senovážným náměstím

Náhradní autobusová doprava:

V denním provozu byla zavedena náhradní autobusová doprava X9 v trase Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Hlavní nádraží – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov.

V nočním provozu byly zavedeny linky náhradní autobusové dopravy X55 v trase Palmovka – Biskupcova – Nákladové nádraží Žižkov – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Lazarská – Václavské náměstí – Jindřišská – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Nákladové nádraží Žižkov – Biskupcova – Palmovka a X58 v trase Olšanské hřbitovy – Flora – Olšanské náměstí – Husinecká – Italská – Lazarská – Václavské náměstí – Jindřišská – Dlážděná – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Husinecká – Olšanské náměstí – Flora.

Do pátku 17. dubna 2015 (přibližně do 9:00 hodin) vedla linka X9 ve směru na Žižkov ulicemi Siwiecova, Slavíkova a Ondříčkova.

Od úterý 21. dubna 2015 (přibližně od 18:00 hodin) se pouze pro linku X9 zrušila zastávka Hlavní nádraží (v ulici Wilsonově), pro linky X9, X55 a X58 zastávky Náměstí Winstona Churchilla, Na Smetance a Italská. Pro linky X55 a X58 se zároveň zřřídily zastávky Hlavní nádraží (na Senovážném náměstí), Jindřišská, Václavské náměstí a Vodičkova.

Změny v provozu autobusů:

Pro linku číslo 135 byla zrušena zastávka Na Smetance, přemístěna zastávka Náměstí Winstona Churchilla z Italské do Husitské ulice, přibližně 50 metrů za křižovatku s ulicí Seifertovou, zřízeny byly (mezi zastávkami Římská a Náměstí Winstona Churchilla) zastávky Italská (ve Vinohradské ulici v zastávce tramvají pro směr do centra) a Hlavní nádraží (ve Wilsonově ulici v zastávce autobusu číslo 504 pro směr Florenc). Do své pravidelné trasy se linka vrátila v úterý 21. dubna 2015 (přibližně v 18:00 hodin).

Pro linku číslo 175 byly v obou směrech zavedeny vložené spoje v trase Florenc – Flora.

Mapa výluky:

senovazne-nam-nnzizkov-olsanske-nam-flora_schema

před rekonstrukcí

při rekonstrukci

po rekonstrukci

 

Zveřejněno: 30. 4. 2015
Autor: Martin Chour

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *