Otakarova – Koh-i-noor

 

1. etapa

Od 3. října 2015 (přibližně od 0.30 hodin) do 19. listopadu 2015 (přibližně do 0.30 hodin) je přerušen tramvajový provoz také v úseku Otakarova – Koh–i–noor.

Změny tras tramvajových linek:

Denní provoz:

 • Linka číslo 7 byla ve směru od Radlické ze zastávky Otakarova odkloněna do obratiště Náměstí Bratří Synků, kde byla ukončena.
 • Linka číslo 11 byla ve směru od Spojovací ze zastávky Bruselská odkloněna do zastávky Zvonařka, kde byla ukončena.
 • Linka číslo 13 byla zrušena
 • Linka číslo 24 byla do ukončení výluky v Plzeňské ulici vedena v trase Spořilov – Náměstí Bratří Synků – Albertov – Karlovo náměstí – Lazarská – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Těšnov – Vltavská – Dělnická – Ortenovo náměstí – Nádraží Holešovice – Výstaviště Holešovice. Po skončení výluky na Plzeňské byla odkloněna již jen v oblasti Nuslí, ve směru od Ortenova náměstí ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce přes Náměstí Bratří Synků a Michelskoudo zastávky Spořilov, kde bude ukončena.

Noční provoz:

 • Linka číslo 55 bylav úseku Karlovo náměstí – Koh–i–noor odkloněna přes zastávky I. P. Pavlova, Náměstí Míru,Jana Masaryka a Vršovické náměstí.
 • Linka číslo 56 byla v úseku Karlovo náměstí – Otakarova odkloněna přes zastávky Albertov a Svatoplukova.

Zavedení tramvajové linky:

V trase Čechovo náměstí – Koh–i–noor – Kubánské náměstí – Průběžná – Strašnická – Solidarita – Černokostelecká byla v denním provozu zavedena tramvajová linka číslo 37.

Náhradní doprava:

V trase I. P. Pavlova – Otakarova – Koh–i–noor byla zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu linka X11 a v nočním provozu linka X55.

Změny v provozu autobusů:

Do 16. října 2015:

Linka číslo 193 byla ve směru od Chodova zkrácena do zastávky Náměstí Bratří Synků. Do 11. října 2015 byla nástupní zastávka umístěna v ulici Na Zámecké (v tramvajové zastávce).

Od 17. října 2015:

Pro linky číslo 124 a 139 ve směru Dvorce, respektive Komořany:

 • byla zrušena zastávka Ukrajinská;
 • byly zřízeny zastávky Bohemians (ve Vršovické ulici v zastávce linky X11), Nádraží Vršovice (ve Vršovické ulici v zastávce linky X11) a Náměstí Bratří Synků (v ulici Na Zámecké v zastávce tramvají);
 • byla přemístěna zastávka Kloboučnická do Nuselské ulice, do zastávky linky číslo 188 (směr Želivského).

Pro linku číslo 193 byla ve směru Chodov zřízena zastávka Nádraží Vršovice, a to ve Vršovické ulici v zastávce linky X11.

Info:

Schéma:

bruselska-otakarova-kohinoor_schema

Fotografie:

před rekonstrukcí

po rekonstrukci

2. etapa

Od 19. listopadu 2015 (od přibližně 0.30 hodin) do 8. prosince 2015 (do přibližně 0.30 hodin) bude z důvodu rekonstrukce tramvajové trati ve Vršovické ulici obousměrně přerušen provoz tramvají mezi křižovatkami Vršovická x Minská a Vršovická x Moskevská.

Změny tras tramvajových linek:

Linky číslo 7, 24 a 55 budou v úseku Bohemians – Koh-i-noor odkloněny přes zastávku Čechovo náměstí.

Náhradní doprava:

Náhradní doprava nebude zavedena.

Změny v provozu autobusů:

Linky číslo 124 a 139 budou pouze ve směru Dvorce, respektive Komořany mezi zastávkami Kodaňská – Bohemiansodkloněny přes zastávky Kavkazská a Koh-i-noor.

Zastávky:

 • Ruší se zastávka Čechovo náměstí (na Čechově náměstí).
 • Zřizují se zastávky Kavkazská (v ulici Kodaňské, v pravidelné zastávce linky číslo 101 směr Nádraží Hostivař) a Koh-i-noor (v ulici Vršovické, na úrovni zastávky tramvaje, přibližně 50 metrů před křižovatkou s ulicí Moskevskou)

Info:

Schéma:

vrsovicka-124-139_schema

Zveřejněno: 2. 10. 2015
Aktualizováno: 21. 11. 2015
Autor: Martin Chour

Komentáře jsou uzavřeny.