Zrušené zastávky

 
LogoTBcerven

Jak již napovídá název, v této rubrice se nachází fotografie zrušených zastávek. Nejedná se však jen o zrušené, ale i zapomenuté či nepoužívané. Fotografie budou přibývat jednou týdně, pokaždé v pondělí.

13 Responses to Zrušené zastávky

 1. Kate Witten říká:

  Moc zajímavé….

 2. Andrej říká:

  Jsou ještě dvě zrušené zastávky. Jedna je vedle plaveckého bazénu v Holešovicích a druhá je Poliklinika Vysočany v ulici K Moravině. Prosím o doplnění

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Dobrý den,

   pokud myslíte plavecký bazén v areálu Výstaviště, tak tam jezdí občasná linka 871 (dříve 751), která je v provozu pouze při konání nějaké větší akce na Výstavišti. Pravidelný provoz tedy zastávka nemá, ale zrušená není.

   A zastávka v ulici K Moravině by se dala považovat za zrušenou, ačkoliv je také občas využívána při výlukách, kdy je potřeba linky z Českomoravské ukončit právě tady.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 3. Andrej říká:

  A znám ještě zastávku vedle střední školy při Velvyslavenství Ruska. Dodnes se zachoval záliv, dírky po zastávkovém sloupku a taky křížku, znázorňující zrušenou zastávku. Nyní je jako parkoviště.
  Druhá zastávka je Dejvícká za křížovatkou Evropská/Banskobystrická. Nebo spíš stanoviště. Tam zůstaly dírky po zastávkovém sloupky, záliv a pruhy. Dejte mi vědět, je-li to tak

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Dobrý den,

   o zastávkách v ulici Korunovační víme, jezdívala tam bývalá linka 125. A co se týče Dejvické, ta by už měla být zrekonstruovaná a žádné pozůstatky se nedochovaly.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 4. Andrej říká:

  A přidejte tam ještě zastávku Čertův vršek v ulici na Stráži. Je zrušená v obou směrech. Tam se dochovaly pruhy a dírky po zastavkových sloupcích.

 5. Andrej říká:

  Ne. Není zrušená.

 6. Andrej říká:

  Nebo je?.. Řeknu to tak. Nebo byla zrušená při rekonstrukci ve Strážní ulici

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Celá ulice Na Stráži je zrekonstruovaná a zastávka Čertův vršek se v ní nachází.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 7. Andrej říká:

  A nejspíš zrušená zastávka se nachází v ulici Pod Bruskou. Jedná se o autobusovou zastávku Malostranská, která se nachází vedle metra. Tam je jen zastávkový sloupek, a ani náhradní doprava

 8. Anonym říká:

  A co obratiště Vavřenova? To taky.

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Ano, máte pravdu, v obratišti Vavřenova se nacházejí pozůstatky po sloupcích a dokonce tam ještě existuje bývalá budka pro řidiče se záchody a kuchyňkou.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.