Zrušené zastávky

 

LogoTBcerven

Jak již napovídá název, v této rubrice se nacházejí fotografie zrušených zastávek. Nejedná se však jen o zrušené, ale i zapomenuté či nikdy nepoužité. Fotografie přibývají obvykle několikrát do měsíce. Všechny zrušené zastávky evidované redakcí Tram-Bus.cz si můžete prohlédnout v této mapě:

32 Responses to Zrušené zastávky

 1. Kate Witten říká:

  Moc zajímavé….

 2. Andrej říká:

  Jsou ještě dvě zrušené zastávky. Jedna je vedle plaveckého bazénu v Holešovicích a druhá je Poliklinika Vysočany v ulici K Moravině. Prosím o doplnění

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Dobrý den,

   pokud myslíte plavecký bazén v areálu Výstaviště, tak tam jezdí občasná linka 871 (dříve 751), která je v provozu pouze při konání nějaké větší akce na Výstavišti. Pravidelný provoz tedy zastávka nemá, ale zrušená není.

   A zastávka v ulici K Moravině by se dala považovat za zrušenou, ačkoliv je také občas využívána při výlukách, kdy je potřeba linky z Českomoravské ukončit právě tady.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 3. Andrej říká:

  A znám ještě zastávku vedle střední školy při Velvyslavenství Ruska. Dodnes se zachoval záliv, dírky po zastávkovém sloupku a taky křížku, znázorňující zrušenou zastávku. Nyní je jako parkoviště.
  Druhá zastávka je Dejvícká za křížovatkou Evropská/Banskobystrická. Nebo spíš stanoviště. Tam zůstaly dírky po zastávkovém sloupky, záliv a pruhy. Dejte mi vědět, je-li to tak

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Dobrý den,

   o zastávkách v ulici Korunovační víme, jezdívala tam bývalá linka 125. A co se týče Dejvické, ta by už měla být zrekonstruovaná a žádné pozůstatky se nedochovaly.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 4. Andrej říká:

  A přidejte tam ještě zastávku Čertův vršek v ulici na Stráži. Je zrušená v obou směrech. Tam se dochovaly pruhy a dírky po zastavkových sloupcích.

 5. Andrej říká:

  Ne. Není zrušená.

 6. Andrej říká:

  Nebo je?.. Řeknu to tak. Nebo byla zrušená při rekonstrukci ve Strážní ulici

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Celá ulice Na Stráži je zrekonstruovaná a zastávka Čertův vršek se v ní nachází.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 7. Andrej říká:

  A nejspíš zrušená zastávka se nachází v ulici Pod Bruskou. Jedná se o autobusovou zastávku Malostranská, která se nachází vedle metra. Tam je jen zastávkový sloupek, a ani náhradní doprava

 8. Anonym říká:

  A co obratiště Vavřenova? To taky.

  • Vojtěch Vilímec říká:

   Ano, máte pravdu, v obratišti Vavřenova se nacházejí pozůstatky po sloupcích a dokonce tam ještě existuje bývalá budka pro řidiče se záchody a kuchyňkou.

   Za Tram-Bus.cz Vojtěch Vilímec

 9. Andrej říká:

  Zrušené je i obratiště Letecké opravny. Dochovaly se tam nástupiště a dírky po zastávkových sloupcích.

 10. Andrej říká:

  A doplňte taky zastávky V Remízku a Smaragdová, které jsou zrušení ve směru na Barrandov. Dodnes se tam dochovaly zálivy, dírky po zastávkových sloupcích a sotva patrné začernalé pruhy, označující zastávku.

 11. Andrej říká:

  A taky zastávka Do Čertous. Je jednosměrná, přesto se tam dochovalo opačné nástupiště a dírky po zastávkových sloupcích. Více zde: https://www.youtube.com/watch?v=BFFYSOhRj5I&index=54&list=PLc7F6vPfi0ROyFFL2iTK7zT0UcedUTIyU

 12. Andrej říká:

  Ještě je obratiště Vinoř, kde do 6. dubna 2015 končily linky 259, 513, 554, které byly zrušeny a proto zaniklo i obratiště. Linka 513 (později 913) byla 8. 10. 2017 obnovena v trase Dolní Chabry – Točná, ale obratiště ne. Prosím o doplnění.

 13. Andrej říká:

  Ještě jedná nejspíše zrušená zastávka se nachází v ulici Resslova. Dnes se tam zachovaly dírky po zastávkových sloupcích, záliv a dokonce pruhy, znázorňující zastávku.
  Druhá zastávka je na Bubenském nábřeží. Nachází se u pražské tržnice. Dochovaly se tam dírky po zastávkovém sloupku a pruhy

 14. Andrej říká:

  Přidejte ještě zastávky Vratislavova, nacházející u ZŠ Vratislavova, kam jezdívala 552, a Karlov v ulici Boženy Němcové. Tuhle zastávku taky obsluhovala 552, ale teď je tam jen zastávkový sloupek a začernalé pruhy, znázorňující zrušenou zastávku.

 15. Anonym říká:

  co zrušená tramvajová zastávka hládkov ve stejnojmenné ulici.

  • Andrej říká:

   A taky autobusová zastávka v ulici Myslbekova těsně před odbočkou na ulici Hládkov. V obojích zastávkách jsou vidět žluté pruhy, ale nejsou tam zastávkové sloupky.

 16. Anonym říká:

  nebo zastávka šostakovičovo náměstí v ulici jeremiašova mezi zastávkami vackova a stodůlky(při jejimž otevření byla zrušena) v jednom směru již zanikla,ale ve druhém jsou stále vidět dírky po označníku.

 17. Anonym říká:

  dále galerie butovice

 18. Anonym říká:

  autobusová zastávka špejchar v hradčanech

 19. Anonym říká:

  bývalé obratiště Archeologická

 20. Anonym říká:

  Výstavní na hájích

 21. Anonym říká:

  zastávka pod lesíkem v dolních měcholupech

 22. Anonym říká:

  zastávka všestary,rozc.menčice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *