Linka 7

 

Autobusová linka 225007 (MHD Kladno 7)

Kladno,,Havlíčkovo nám. – Kladno,,aut. nádraží – Libušín,,nám. – Smečno

Rozsah provozu: celotýdenně*

Typy autobusů: standardní

Dopravce: ČSAD MHD Kladno a.s.

Garantované nízkopodlažní spoje: ne

Počet variant trasy:  4

Konečné zastávky: 4 (Kladno,,Havlíčkovo náměstí, Kladno,,aut. nádraží, Libušín,,nám., Smečno)

Přestupní uzly: Náměstí Svobody

Doba jízdy: 36 minut (celá trasa) / 30 minut (Aut. nádraží – Smečno) / 26 minut (Havlíčovo nám. – Libušín nám.) / 20 minut (Aut. nádraží – Libušín nám.)

Délka linky: 17 km (celá trasa) / 13 km (Aut. nádraží – Smečno) / 12 km (Havlíčkovo nám. – Libušín nám.) / 8 km (Aut. nádraží – Libušín nám.)

Zastávky:

(Kladno,,Havlíčkovo nám. – Kübeck – Průmyslová – Poldi – Aut. nádraží-)* Kladno,,aut. nádraží – Divadlo (T**) – Central (T**) – Gymnansium (T**) – Nám. Svobody – U nemocnice – Žel. zast., město – Vítězná – U kostela – Rozdělov – Smečenská – [1/192] – Libušín,,učiliště,rozc. – Libušín,,učiliště (O) – Libušín,,koupaliště – Libušín,,škola – Libušín,,nám. – Libušín,,Černá zem – [192/3] – Svinařov – Smečno

* – V tomto úseku je linka vedena pouze v SN ** – Spoje pokračující na Havlíčkovo náměstí obsluhují tyto zastávky i ve směru z centra

Historie:

Od roku 1989 se její trasa téměř nezměnila. V uvedeném roce jezdila v trase Libušín – Rozdělov – Nám. Klementa Gottwalda (Nám. Svobody) – ZÚNZ (dnes poblíž zastávky Pod mostem) – POLDI SONP (dnes Poldi) – Újezd. Interval činil 5-20 minut ve špičce, resp. 40-50 minut v sedle. O víkendu potom 50-70 min. Sloužila (ostaně jako většina linek MHD) k návozu zaměstnanců do hutí.

Něco o lince:

Linka 7 v pracovních dnech vyjíždí z autobusového nádraží (jako jediná z MHD). Patrně proto, že Švermov je v pracovní dny obsloužen 6 linkami v souhrnném intervalu cca 10 minut.  Jak už bylo řečeno, linka 7 v úseku Havlíčkovo nám. – Nám. Svobody kopíruje linku 2 pouze s tím rozdílem, že v úseku Na kopci/Kübeck – Aut. nádraží jede delší trasou přes zastávky Průmyslová a Poldi. Odtud jede po tř. ČSA, pozdějí Vítězné kolem nemocnice a věžáků. Poté pokračuje mimo Kladno po okresní silnici 23635 přes zastávku Libušín,,učiliště(,rozc.). První zastávka na území Libušína je spíše nostalgická – u dávno zrušeného koupaliště před samotným Libušínem. Mimo koupaliště je tam několik rodinných domů a chatová oblast, takže využití zastávky je mizivé.

mhd_kladno-sor_cn10_cng-linka_7SoR CN10,5 přijíždí do zastávky Central (foto: JAH)

Následující zastávkou je Libušín,,škola, která je paradoxně vzálená od školy cca 350m. Poté linka pokračuje do nově zrekonstuované zastávky umístěné u kruhového objezdu (při jehož výstavbě proběhla i rekonstrukce zastávky) – Libušín náměstí, kde končí vybrané spoje této linky. Poté pokračuje přes část Libušína Černá zem do Svinařova a dále do Smečna, kde končí na náměstí T.G.Masaryka.

139 - linka 7 Kladno,,Železniční zast.město ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 48-66Dnes již vyřazená Karosa B732 odbavuje cestující v zastávce Žel. zast., město (foto: MCH)

Tato linka je vedena zejména plynovými SoRy CNG10.5 s manuální převodovkou, doplněné o Karosy B952E. Před nákupem SoRů byla linka obsluhována vozy Crossway LE a Karosa B952E. Během školního roku je možné vidět dosluhující Karosu B732 na šejdrovém pořadí.

Linka 7 na Kladně.SoR CNG10.5 vjíždí do zastávky Poldi (foto: MCH)

Mapa:

7

Intervaly:
Pracovní den Sobota a neděle
Se Ve  
10-15 20 10-15 15-30 20-60
 
 

 Zajímavá místa na trase:

  • Poldi – průmyslová zóna, areál bývalé Poldi
  • Gymnasium – Gymnasium a Váňův kámen

vanuv-kamen--gymnasiumVáňův kámen u gymnázia (Foto: JAH)

  • U kostela – Žel. zast., město – Věžáky

  Aktuální jízdní řád Staré jízdní řády:

Fotografie:

141 - linka 7 Smečno ČSAD MHD Kladno Karosa B 732 KDA 48-66linka 7 ve Smečně (foto: MCH)

Autor: Jakub Havlíček
Zveřejněno: 6. 10. 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.