DP Kontakt

 

Obecně

DP Kontakt je časopis dopravního podniku hlavního města Prahy, který vydává každý měsíc již hodně dlouhou dobu. V časopise se dá dozvědět něco o tramvajích, autobusech, metru, historii, aktuální informace co se píší v novinách, stížnosti cestujících, rozhovory, reportáže, zajímavosti, soutěže a různý články věnované městské hromadné dopravě. Časopis se dá sehnat ve všech vozovnách v Praze, v sídle Dopravního podniku hlavního města Prahy na Vysočanský a na stránkách Dopravního podniku. Na stránce bude napsáno, jestli už vyšlo nové číslo časopisu DP Kontakt. Časopis vychází věčinou kolem 15tého v měsíci.

Z historie…

DP Kontakt poprvé vyšel v lednu roku 1996. Dopravní podnik Prahy však měl i předtím jiné časopisy. Př.: Elektrikář, pražský dopravák, ZEPOD a další… Časopis měl pořád nové logo. Logo, které teď má na hlavní straně je od roku 2013 a předtím bylo jiné od roku 2011 a předtím od roku 2008 a jiné, jiné a jiné. Časopis měl pořád víc a víc stránek. Nejdřív 4 pak 8, 12, 16 a teď má dokonce 30 stránek (přibližně).

Tvůrcům časopisu vděčíme velký dík a ať rozvíjejí DP Kontakt dál a i další generace dopravního podniku hl. m. Prahy.

Nové a staré vydání DP Kontaktů naleznete zde

DP Kontakty (foto: MCH)

Zveřejněno: 9. 5. 2012 Aktualizováno: 21. 5. 2014 Autor: Martin Chour

3 Responses to DP Kontakt

 1. Alena Dlabačová říká:

  Por vozovnu H l u b ě t ín tramvaj č. 14

  Dnes dne 23.7. jsem zřejmě nechala černou textilní tašku s nápisem HD tune /nápis bílé barvy v tramvaji č.14 nástup asi v 9:57 nebo v 10:00 u Anděla výstup u Jindřišské věže .

  Prosím zjistě o jaký vůz se jednalo, a zda se tam moje taška s důležitými dokumenty nenašla!!

  Nutné Spěchá
  Hranatá tramvaj s dřevěnými sedadly !!
  PHDr. Alena D l a b a č o vá
  tel.774573969

 2. Ing. Roman Erben říká:

  Dne 20. 10. 2015 v 16.26 jsem vystupoval na stanici Na paloučku
  z autobusu 193, č. 6891, Je mi 75 let, jsem pohybově postižený a mám problémy se zrakem. Při vjezdu do stanice těsně před výstupem jsem se chtěl přiblížit k přednímu východu s těžkou nákupní taškou na kolečkách (stál jsem předtím za „žlutou čárou“), abych stihnul včas vystoupit. Řidič mne hulvátsky napadnul, řval a výstupní dveře mi neotevřel. Autobus byl plně obsazený a musel jsem se ve velmi krátké době prodírat zpátky k jinému východu.

  Řidiči z autobusové dopravy MHD Praha, buďte ohleduplní ke starším občanům! Cestující mají právo na slušné jednání a úroveň dopravy v hlavním městě ČR je také součástí naší KULTURY…

  • admin říká:

   Dobrý den,
   cestující má práva do prostoru označeného žlutým polem vstoupit až po zastavení autobusu, aby řidič měl výhled i např. na cestující na zastávce. Jednání řidiče jak sám popisujete však není adekvátní, proto bych napsal oficiální cestou na Dopravní podnik hl. m. Prahy. My jsme pouze fanouškovská stránka veřejné hromadné dopravy v Praze a okolí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.