Cyklisté

 

Železnice

Na všech tratích zahrnutých do PID je provoz zajištěn vozidly umožňujícími přepravu jízdních kol. Přepravu většího množství jízdních kol umožňují zejména spoje (linky) zajišťované elektrickými jednotkami nebo s posílenými soupravami pro přepravu jízdních kol.

linka směr trať soupravy (v PD / SN) rozsah přepravy kol (v PD / SN)
S1 Praha – Poříčany – Kolín 011 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S2 Praha – Lysá n. L. – Nymburk – Kolín 231 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S3 + R3 Praha – Všetaty – Mladá Boleslav 070 motorové a přívěsné vozy základní přeprava kol
S4 + R4 Praha – Kralupy n. Vlt. – Vraňany – Hněvice 090 S4: elektrické jednotky R4: přívěsné vozy S4: rozšířená přeprava kol R4: základní přeprava kol
S5 + S50 + R5 Praha – Hostivice – Kladno – Kladno-Ostrovec / Rakovník 120 motorové jednotky a přívěsné vozy rozšířená přeprava kol
S6 Praha – Nučice – Beroun 173 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S7 Český Brod – Praha – Řevnice – Beroun 171+011 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S8 Praha – Vrané n. Vlt. – Čerčany 210 motorové jednotky a přívěsné vozy rozšířená přeprava kol
S9 Lysá nad Labem – Praha – Čerčany – Benešov u Prahy 221 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S12 Poříčany – Sadská – Nymburk 060 elektrické a motorové jednotky / motorové jednotky či vozy rozšířená přeprava kol
S20 Praha – Lysá n. L. – Milovice 231+232 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S32/R32 Lysá nad Labem – Všetaty – Mělník – Štětí – Ústí nad Labem-západ 072 elektrické jednotky rozšířená přeprava kol
S33 Mělník – Velký Borek – Mšeno 076 motorové vozy základní přeprava kol / rozšířená přeprava kol
S41 Praha-Hostivař – Praha-Libeň – Roztoky u Prahy 091 elektrické jednotky / motorové vozy rozšířená přeprava kol / základní přeprava kol
S45 Praha – Vrané n. Vlt. – Dobříš 093 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S60 Beroun – Králův Dvůr-Popovice – Březnice 172+200 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S65 Praha – Praha-Zličín – Hostivice – Rudná u Prahy 122 motorové vozy základní přeprava kol
S70 Beroun – Králův Dvůr-Popovice – Hořovice 170 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S75 Beroun – Beroun-závodí – Rakovník 170 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S76 Praha – Skuhrov pod Brdy – – Lochovice 172 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
S80 Praha – Vrané n. Vlt. – Dobříš 210 motorové jednotky a přívěsné vozy rozšířená přeprava kol+cyklovůz (od cca května 2016)
S88 Čerčany – Sázava-Černé Budy 212 motorové jednotky rozšířená přeprava kol
Cyklohráček Praha – Hostivice – Podlešín – Slaný – Zlonice 120+121+110 motorová jednotka není v provozu / rozšířená přeprava kol (2 cyklovozy)

Na ostatních tratích zahrnutých do PID (linky S11, S23, S34, S40, S43, S44 a S54) je zajištěna základní přeprava kol většinou motorovými a přívěsnými vozy.

Pro cestující s platnou jízdenkou PID (dokladu na bezplatnou přepravu dle Tarifu PID) je na území Prahy (pásma P, 0 a B) přeprava jízdních kol jako spoluzavazadla zdarma. Mimo území Prahy (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) je přeprava jízdních kol zpoplatněna, podrobné informace www.cd.cz/kolo. Ceník  jízdenek PID zde.

kolo JÍZDNÉ

CYKLOHRÁČEK je v provozu od 25. března 2016 do 30. října 2016 v nepracovní dny v trase Praha Masarykovo nádraží – Praha-Dejvice – Hostivice – Středokluky – Podlešín – Slaný (– Zlonice). Dva páry osobních vlaků s rozšířenou přepravou jízdních kol, hracím koutkem i stolky jsou jedinými osobními vlaky, které projíždějí po „okořské“ trati „Středokluky – Podlešín“(v trase Hostivice – Středokluky jezdí také linka S54). Pro přepravu cyklistů je přednostně určen cyklovůz, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení (zelený vůz řady 810). K němu je doplněn od 1. května 2016 další cyklovůz s kapacitou 20 kol (modrý vůz). Celkem má Cyklohráček 5 vagónů (herní, balónkový, cyklo, cyklo, dětský koutek).

Jízdní řád (platí v nepracovní dny od 25. 3. 2016 do 30. 10. 2016, trvalý stav)

  směr TAM km stanice / zastávka TP  směr ZPĚT
09:18 13:18 0 Praha Masarykovo nádraží (B) P 12:52 18:49
09:22 13:22 2 Praha-Bubny P 12:47 18:44
09:29 13:29 6 Praha-Dejvice (A) 0 12:35 18:35
09:38 13:38 10 Praha-Veleslavín (A) B 12:29 18:29
09:43 13:43 13 Praha-Ruzyně B 12:20 18:20
09:53 13:53 17 Hostivice 1 12:15 18:15
09:58 13:58 20 Jeneč zastávka 1 12:08 18:08
10:02 14:02 22 Hostouň u Prahy 1 12:05 18:05
10:04 14:04 23 Dobrovíz 1 12:03 18:03
10:08 14:08 26 Středokluky 1 11:59 17:59
10:11 14:11 28 Tuchoměřice 1 11:55 17:55
10:16 14:16 31 Noutonice 2 11:50 17:50
10:22 14:22 36 Kováry 3 11:42 17:42
10:25 14:25 38 Zákolany zastávka 3 11:38 17:38
10:29 14:29 40 Koleč 4 11:34 17:34
10:39 14:39 47 Podlešín 5 11:25 17:25
10:45 14:45 51 Slaný předměstí 5 11:19 17:19
10:50 14:52 54 Slaný 5 11:16 17:16
15:04 * 64 Zlonice 6 17:02 *

* … v úseku Slaný – Zlonice jede pouze ve dnech 23.4., 28.5., 25.6., 30.7., 27.8., 24.9., 29.10.2016. d935_3_A5_Tarifni_pasma_zeleznice_2016-02

Metro

Přeprava jízdních kol zdarma.

V metru mohou být přepravována s výjimkou první plošiny soupravy na každé první a poslední plošině jednotlivých vozů soupravy (max. dvě jízdní kola na každé plošině).

Samolepka na dveřích soupravy metra značící povolený vstup s jízdním kolem. Samolepka na dveřích soupravy metra značící zakázaný vstup s jízdním kolem. Samolepka na dveřích prvního nebo posledního vozu soupravy metra značící povolený či zakázaný vstup s jízdním kolem (dle aktuálního směru jízdy). Samolepka na dveřích prvního nebo posledního vozu soupravy metra značící zakázaný či povolený vstup s jízdním kolem (dle aktuálního směru jízdy).

Pro přepravu jízdního kola lze použít vybrané výtahy ve stanicích metra (aktuálně Anděl, Bořislavka, Černý Most, Háje, Chodov, Ládví, Letňany, Národní třída, Nemocnice Motol, Pankrác, Prosek, Roztyly, Skalka, Střížkov). Tyto výtahy jsou označeny modrým piktogramem jízdního kola.

Piktogram – vstup s jízdním kolem povolen Piktogram – vstup s jízdním kolem zakázán

Přesné znění podmínek pro přepravu jízdních kol v metru, které naleznete ve Smluvních přepravních podmínkách – článek 7.2., je do odvolání upraveno přepravním opatřením ve znění: „V metru lze přepravovat jízdní kolo výhradně na první a poslední plošině každého vozu metra ve směru jízdy s výjimkou první plošiny za kabinou strojvedoucího (v první a poslední soupravě je u kabiny strojvedoucího prostor pro kola větší, u ostatních vozů u první a posledních dveří – vždy těch, kterými nevystupují cestující). Cestující musí nastupovat do vozu dveřmi označenými příslušným piktogramem.“

Vnitřní plošiny (tedy 2. a 3.) všech vozů a první plošina celé soupravy nejsou pro přepravu jízdních kol určeny. Důvodem je umožnění pohybu ostatních cestujících po vozech, resp. případný nouzový vstup strojvedoucího do prostoru pro cestující.

Tramvaje

Přeprava jízdních kol zdarma.

V tramvaji mohou být jízdní kola přepravována pouze ve vybraných úsecích ve směru z centra, s výjimkou pracovního dne v období 14:00–19:00.

Přesné znění podmínek pro přepravu jízdních kol v tramvajích naleznete ve Smluvních přepravních podmínkách – článek 7.2.

povolený úsek a směr (trvalý stav) linky
Anděl –> Kotlářka –> Sídliště Řepy všechny linky projíždějící v povoleném časovém období uvedenými povolenými úseky a směry
Hradčanská / Brusnice –> Malovanka –> Vypich –> Bílá Hora
Hradčanská –> Vítězné náměstí –> Dejvická –> Divoká Šárka
Hradčanská –> Vítězné náměstí –> Nádraží Podbaba
Hradčanská –> Vozovna Střešovice –> Sídliště Petřiny
Nádraží Braník –> Nádraží Modřany –> Sídliště Modřany
Nádraží Holešovice –> Trojská –> Kobylisy –> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice
Náměstí Bratří Synků –> Vozovna Pankrác / Spořilov
Palmovka –> Bulovka –> Kobylisy –> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice
Palmovka –> Nádraží Libeň / Nádraží Vysočany –> Lehovec
Palmovka –> Ohrada –> Spojovací (pouze přímým spojem přes zastávku Krejcárek)
Smíchovské nádraží –> Hlubočepy –> Sídliště Barrandov
Želivského –> Strašnická –> Na Hroudě –> Nádraží Hostivař
Želivského –> Vozovna Strašnice –> Ústřední dílny DP

Symbol kolo-tram

Tímto symbolem jsou označeny zastávky, kde je povolen nástup s jízdním kolem do tramvaje za podmínek uvedených ve Smluvních přepravních podmínkách. Jízdní kola mohou být přepravována pouze v místech určených pro přepravu kočárků – u krátkých vozů většinou na konci vozu, u článkových vozidel na jedné či více vnitřních plošinách. Na každé takové plošině je možné přepravovat maximálně dvě jízdní kola. Přeprava je vyloučena při zvýšené poptávce. Před nástupem a výstupem z vozidla dá cestující s jízdním kolem znamení řidiči, který však může nástup vyloučit.

d1561_3_A5_Cyklo_doprava_2016-03

Přívozy

Přeprava jízdních kol zdarma (na všech přívozech, tj. P1, P2, P3, P5, P6 a P7). Přepravu mohou omezit pouze zvýšené provozní nároky. Při přepravě jízdních kol dbejte pokynů převozníků.

Na přívozech P1, P2, P5, P6 vyplují cca od června 2016 nová palubová plav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.